Kā izskatīties neatvairāmai fotografējoties

Dzīvē ir ne mazums patīkamu brīžu un svinīgu notikumu, kurus mēs vēlamies iemūžināt un saglabāt sev par piemiņu. Tāpēc pozēšanas māka fotoaparāta objektīva priekšā varētu Jums ļoti noderēt. Tomēr, daudzām no mums nākas vilties, kad ieraugam savas fotogrāfijas. Tai pat laikā, labi izskatīties fotogrāfijās nav nemaz tik grūti, Jums tikai jāapgūst dažas viltības. Paņēmieni, kurus izmanto profesionāli fotogrāfi, jau sev vairs nav nekāds noslēpums.

Kā izskatīties neatvairāmai fotografējoties

Pirmais paņēmiens ir ļoti vienkāršs, bet tai pat laikā ļoti efektīvs. Aplūkojiet savas fotogrāfijas un atlasiet tikai tās, kuras Jums vislabāk patīk. Uzmanīgi apskatiet un izanalizējiet atliktās fotogrāfijas. Droši vien, šajās fotogrāfijās ir kaut kas kopīgs: poza, galvas pagrieziens, skatiens, smaids. Atcerieties šīs detaļas un kad nākamreiz būsiet fotoaparāta objektīva priekšā, pacentieties tās ievērot. Starp citu, Jūs varat mājās patrenēties spoguļa priekšā.

Klasiska poza visā augumā izskatās sekojoši: pret fotokameru jāpagriežas apmēram 45 grādu leņķī, vienu kāju mazliet jāpavirza uz priekšu, galveno ķermeņa svaru jāpārnes uz otru kāju, bet priekšējo mazliet jāieliec celī, plecus jāpagriež pret kameru, bet rokas var uzlikt uz gurniem. Tieši šādā pozā fotografējas visas slavenības uz slavenā „sarkanā paklāja”.

Uzņemiet vairākus kadrus katrai fotogrāfijai. Par laimi, mūsdienu ciparu fotoaparāti ļauj izdarīt neskaitāmus uzņēmumus. Izmantojiet šo iespēju, kuru mums dāvā tehniskais progress. Aplūkojot fotogrāfijas displejā, Jūs varēsiet izvēlēties labākos kadrus, kurus vēlaties saglabāt, bet pārējos varēsiet izdzēst.

Viena sastingusi poza un neskaitāmi kadri – tas nekam neder. Katru reizi mazliet mainiet detaļas. Piemēram, varat nedaudz noliekt uz sāniem vai nedaudz pacelt uz augšu galvu, varat pārnest svaru no vienas kājas uz otru, nedaudz izmainīt roku stāvokli utt.

Droši varat apstrādāt bildes fotošopā. Fotošops – tas ir lietderīgs un vajadzīgs izgudrojums. Ar fotošopa palīdzību, piemēram, var likvidēt „sarkano acu“ efektu, kā arī rūpīgi novērst visus trūkumus un padarīt Jūs līdzīgu glancēto žurnālu vāku fotomodelei.

Profesionāļu palīdzība. Ja Jūs esat izlēmusi vērsties pēc palīdzības pie profesionāļa, un tā būs Jūsu dzīvē pirmā īstā fotosesija, tad tai vajadzētu nopietni sagatavoties. Izdomājiet, kāds būs Jūsu matu sakārtojums, grims, aksesuāri, apģērbs. Salieciet visu, kas Jums varētu būt noderīgs lielā somā un paņemiet sev līdzi. Neaizmirstiet termosu ar karstu tēju un sviestmaizēm, jo fotosesija var ievilkties. Neesiet kaprīza, ievērojiet visus fotogrāfa norādījumus. Meistars zina savu darbu un palīdzēs iemūžināt fotogrāfijās iecerēto tēlu.

Labs grims. Grimam ir liela nozīme, ja vēlaties labi izskatīties fotogrāfijās. Vajadzētu izvēlēties matētu tonālo krēmu. Apsārtumus, iekaisumus, tumšos lokus zem acīm jānomaskē ar speciālu līdzekļu palīdzību. No spīdīga pūdera, ēnām ar spīdumu un vaigu sārtumiem ar perlamutru labāk būtu atteikties. Fotogrāfijās viss izskatās savādāk, nekā reālajā dzīvē. Ja vēlaties, Jūs varat uzklāt mazliet spīdumu uz lūpām, lai fotogrāfijā tās izskatītos mazliet pilnīgākas.

Frizūrai un vispārējam matu stāvoklim ir diezgan liela nozīme. Izlaisti mati, ja tie ir gari un taisni, fotogrāfijā vienmēr izskatīsies labi. Sprogainu un viļņainu matu īpašniecēm ieteicams lietot matu veidošanas līdzekli, kas palīdzēs izcelt matu struktūru. Savukārt pieglausti un astē vai copē saņemti mati ne vienmēr labi izskatīsies fotogrāfijā.

Apģērbs. Runājot par apģērbu, tad šeit vajadzētu atteikties no pārlieku plata un pārāk apspīlēta apģērba. Šāds apģērbs fotogrāfijās tikai pasvītros visus figūras trūkumus. Tāpat vajadzētu izvairīties no spilgtām krāsām un lieliem zīmējumiem, savādāk fotogrāfijā visu uzmanību piesaistīs spilgtais un raibais apģērbs, nevis Jūs pati.

Profesionāļu ieteikumi. Profesionālie fotogrāfi neiesaka fotografēties agri no rīta. Labāk mazliet pagaidīt un ķerties klāt fotografēšanai vismaz pāris stundas pēc pamošanās, savādāk Jūsu seja bildēs varētu sanākt uztūkusi, bet plakstiņi mazliet uzpampuši.

Veselības stāvoklis. Dienu pirms fotosesijas Jums vajadzētu atteikties no alkohola lietošanas un asiem vai sālītiem ēdieniem. Šīs kulinārijas pārmērības var negatīvi atspoguļoties uz Jūsu sejas stāvokli, tāpēc tā fotogrāfijā varētu izskatīsies uztūkusi.

Brilles. Aiz briļļu stikliem fotogrāfijā var neievērot Jūsu acis, tāpēc, ja Jums nākas fotografēties brillēs, tad labāk izvēlieties modeli ar matētu pārklājumu.

Pēdējais, bet pats svarīgākais padoms – smaidiet un pacentieties atslābināties. Samāksloti smaidi un saspringtas pozas var sabojāt jebkuru fotogrāfiju. Esiet dabiskas, pacentieties fotogrāfijā iemūžināt ne tikai vidi un skaisto fonu, bet vispirms, pacentieties parādīt savu garastāvokli, emocijas, enerģiju.

Foto:People,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!