Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma?

Katrai sievietei jābūt vairākām smaržām, kas būtu piemērotas dažādām dzīves situācijām, dažādiem diennakts laikiem, dažādiem gadalaikiem un mainīgajam noskaņojumam. Protams, labas smaržas maksā dārgi. Diemžēl pēdējā laikā parfimērijas tirgū parādījušies daudzi viltojumi. Starp citu, arī augsta cena ne vienmēr garantēs tik pat augstu kvalitāti. Tieši tāpēc parfimēriju jāizvēlas ļoti uzmanīgi un jāpērk to tikai labi zināmās vietās.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Iepakojums

Vispirms kārtīgi izpētiet smaržu vai tualetes ūdens iepakojumu. Viltojumiem bieži vien ir neskaidrs poligrāfiskais noformējums: pārāk sīki un izplūduši uzraksti; savukārt uz oriģināliem uzraksti vienmēr ir skaidri un akurāti.

Iepakojumam jābūt izturīgam, kartonam vai papīram jābūt labai kvalitātei. Plānajam (nevis biezam!) celofānam cieši jāpieguļ kastītei, nedrīkst būt nekādas krunkas, tas nedrīkst būt lielāks par pašu kastīti, kā arī nedrīkst būt redzamas līmes pēdas. Tiesa, daži parfimērijas ražotāji ir atteikušies no celofāna, lielāku uzmanību veltot iepakojuma un smaržas pudelītes oriģinālam dizainam, tādā veidā cenšoties cīnīties ar viltojumiem. Starp citu, sarežģītas un dārgas smaržu pudelītes – tas ir ne tikai lielisks veids kā piesaistīt klientu uzmanību, bet arī oriģinalitātes garantija, jo šādus šedevrus ir ļoti grūti viltot.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Uzraksti

Uzmanīgi izpētiet uzrakstus – nosaukumu un datus par ražotāju. Daudzi viltojumu ražotāji bieži pievieno nosaukumam liekus burtus vai arī maina burtu secību. Piemēram, uz kastītes varētu būt rakstīts Clema nevis Climat, Cool Winter nevis Cool Water, Genzo nevis Kenzo. Nosaukumam jābūt rakstītam angļu vai franču valodā. Uz īstām franču smaržām nekad nebūs uzraksts „parfume” – ar „e” beigās, tikai „parfum”. Arī informācija par ražotāju neaprobežojas tikai ar valsts norādīšanu (France utt.), bet jābūt veselai frāzei „Made in France”. Bez tam, uz oriģināliem vienmēr tiek norādīts preces nosaukums, ražotājvalsts, izgatavošanas datums, derīguma termiņš, produkta sastāvs.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Svītru kods

Franču smaržām svītru kods sākas ar skaitli „3”. Dažu citu valstu svītru kodi: Lielbritānija 50, Vācija 400-440, Spānija 84, Itālija 80-83, Francija 30-37, ASV, Kanāda 00-09. Lejā, virs koda vienmēr tiek norādīts sērijas numurs – burti un cipari, kuriem noteikti jāsakrīt ar tiem cipariem, kas norādīti uz pašas smaržu flakoniņa.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Flakoniņš

Oriģināliem flakoniņiem stikls ir gluds un caurspīdīgs, nedrīkst būt nelīdzenas vietas vai izciļņi, kā arī gaisa burbuļi. Īstas smaržas nekad netiek aizvērtas ar metāla vāciņu – saskaroties ar metālu smaržas var sabojāties. Vēl par viltojumu var liecināt tas, ja smaržu flakoniņš futlāra iekšienē slikti nostiprināts: flakoniņš nedrīkst „šūpoties” kastītes iekšpusē, savukārt pulverizators parasti tiek aizsargāts ar metāla gredzenu. Arī pašām šķidrumam jābūt caurspīdīgam. Tas nedrīkst būt duļķains vai ar nosēdumiem. Parasti smaržu krāsa variējas no bāli iedzeltena līdz tumši dzeltenam tonim. Dažreiz ar krāsvielu palīdzību tiek panākti zaļgani, rozā vai violeti toņi. Savukārt spilgts „ķīmisks” tonis liecinās par to, ka visdrīzāk tas ir viltojums. Ja Jūs redzat slavena zīmola smaržas, bet tām ir spilgti zils vai sarkans tonis, tad tas noteikti ir viltojums.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Cena

Diemžēl pēdējā laikā arvien biežāk sastopami kvalitatīvi viltojumi. Pat tad, ja Jūs iegādāsieties smaržas specializētā veikalā, tad tas vēl negarantēs to, ka smaržas nav viltojums. Nekad nepērciet smaržas tirgū vai kosmētikas un bižutērijas nodaļās. Varbūtība, ka Jūs tur nopirksiet oriģinālas smaržas, ir pavisam niecīga. Pievērsiet uzmanību cenai. Ja tā ir pārāk „pievilcīga”, tad, visdrīzāk, tas ir viltojums.

Kā atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma: Noturības pārbaude

Oriģinālas smaržas parasti ir noturīgas. Noturība atkarīga no smaržu veida un aromātisko komponentu koncentrācijas.

Visdārgākās ir smaržas (parfum). Šeit 30-40 % veido aromātiskās eļļas, tāpēc tām piemīt spēcīgs un koncentrēts aromāts. Smaržas pieņemts lietot vakarā, dodoties uz svinīgiem pasākumiem. Smaržas ir ļoti koncentrētas, tāpēc pietiks ar vienu-divām pilītēm. Kvalitatīvas smaržas turēsies 6-9 stundas.

Dienas laikā parasti lieto parfimētu ūdeni (eau de parfum). Tam ir gandrīz tāds pats aromāts, kā smaržām, tikai mazāk koncentrēts. Arī ēterisko eļļu daudzums tualetes ūdeni ir mazāks – līdz 8-14%. Aromāts turēsies 4-5 stundas.

Visvieglākais un nenoturīgākais ir tualetes ūdens (eau de toilette). Ēterisko eļļu daudzums tikai 3-8%, tāpēc to jāatjauno ik pēc divām-trīs stundām. Toties tas ir ideāls variants karstā laikā, birojam un citām situācijām, kad spēcīgs un uzbāzīgs aromāts būs nevietā.

Daži noderīgi padomi

Izvēloties aromātu, ņemiet vērā gadalaiku un noskaņojumu. Ziemā un rudenī labāk izvēlēties piesātinātus, siltus aromātus, kas lieliski sasildīs aukstā laikā. Parasti šādu aromātu sastāvā ir jasmīns, medus, sandalkoks, vaniļa, kanēlis un citi garšaugi. Savukārt pavasarī un vasarā labāk izvēlēties kaut ko vieglāku, neuzbāzīgāku, dzīvespriecīgāku, atsvaidzinošāku un gaisīgāku. Šiem gadalaikiem būs piemēroti vēsi aromāti ar citrona, piparmētras un ogu notīm.

Vai Tu tagad varēsi atšķirt oriģinālas smaržas no viltojuma?

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!