Kā aizbaidīt odus?

Iestājoties siltākam laikam, parādās visdažādākie kukaiņi – ne tikai spilgtie un skaistie tauriņi, bet arī uzbāzīgās mušas un asinskārie odi. Atbaidīt šos uzbāzīgos kukaiņus var ne tikai ar ķīmisku vielu, bet arī ar dažādu augu palīdzību. Tautas līdzekļi cīņai ar odiem ir absolūti nekaitīgi cilvēkam, kas savukārt ir ļoti svarīgi alerģiskiem cilvēkiem un bērniem.

Kā aizbaidīt odus

Instrukcija

1. Iestādiet baziliku blakus ieejas durvīm vai logam vasarnīcā vai privātmājā, šī auga aromāts aizbiedē odus un mušas. Baziliks var augt jebkuros klimatiskos apstākļos, pat karstā un sausā vasarā. Šis skaistais augs labi izskatīsies arī podiņā istabā uz palodzes. Lai odi netraucēju Jums uz ielas, paņemiet sev līdzi bazilika buntīti.

2. Bazilika vietā var izmantot lavandu, kas ar savu aromātu aizbiedēs odus, kodes un tauriņus. Novietojiet podiņu ar šo augu uz balkona vai blakus logam un ieejas durvīm, lai mājās neielidotu kukaiņi.

3. Vēl liels efekts piemīt piparmētrai, tā atbiedē daudzus kaitēkļus – odus, skudras, mušas, blusas un peles. Šim augam piemīt patīkams un spēcīgs aromāts. Izkaltējiet piparmētru un nolieciet to uz plauktiem, palodzēm, balkonā, blakus ieejas durvīm. Tikai neizmantojiet purva piparmētras, jo lielos daudzumos šis augs ir indīgs mājdzīvniekiem un bērniem.

4. Vēl labi odus atbaida plūškoks. Iestādiet to blakus savai mājai vai turiet savā dzīvoklī kādu zariņu. Pēdējā gadījumā zarus laiku pa laikam jānomaina. Lielākai daļai kukaiņu nepatīk tomāta lapu aromāts. Iestādiet tomātus blakus savai mājai vai arī iestādiet to parastā puķu podā un nolieciet balkonā vai istabā uz palodzes.

5. Ja Jūs plānojat doties atpūsties brīvā dabā, tad pagatavojiet sekojošu līdzekli: ielejiet katliņā ūdens glāzi, pievienojiet piecus gramus krustnagliņu un vāriet 15 minūtes. 10 pilienus iegūtā novārījuma samaisiet ar vienu ēdamkaroti jebkura odekolona. Ar iegūto maisījumu ierīvējiet visas atklātās ķermeņa daļas. Šis līdzeklis darbosies divas stundas un aizsargās Jūs no odiem un knišļiem.

6. Lieliski aizsargā no kukaiņiem-asinsūcējiem vārpatas sakne (izplatīta nezāle). Izrociet sakni un aplejiet ar pusotru litru verdoša ūdens. Uzkarsējiet vairākas reizes, novārījumam jākļūst gaiši dzeltenam. Iesmērējiet ar to visas atkailinātās ķermeņa daļas, ieskaitot seju. Šis līdzeklis ir absolūti nekaitīgs.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!