Kāpēc jāēd hurmu?

Hurmas sastāvā ir apmēram 25% saharozes un fruktozes, kā arī vitamīni С un Р, provitamīns А. Bez tam, hurmā ir liels daudzums dzelzs, kalcijs, mangāns, varš, kālijs, ābola un citrona skābe.

hurma

Hurma – tas ir lielisks tonizējošs līdzeklis. Tā mazina nogurumu, nomierina nervu sistēmu, rosina ēstgribu un uzlabo darba spējas.

Hurmas sastāvā esošais magnijs ļauj novērst akmeņu veidošanos urīnpūslī un nierēs.

Hurmas sula palīdz cīņā ar saaukstēšanos. Izspiediet sulu no viena augļa un sajauciet to ar trīs ēdamkarotēm silta un vārīta ūdens un dzeriet iegūto maisījumu vairākas reizes dienā.

Vielas, kuras atrodas hurmas sastāvā, aktīvi piedalās zarnu nūjiņu un zeltainā stafilokoka likvidēšanā. Tāpēc tas ir neaizvietojams infekcijas un iekaisumu slimību profilakses līdzeklis.

Hurma ir labs profilaktisks līdzeklis pret aterosklerozi un sirds asinsvadu slimībām, kā arī aizsargā pret onkoloģiskām saslimšanām, pateicoties lielam magnija, kālija un beta karotīna daudzumam.

Vēl hurma ir bagāta ar antioksidantiem un pektīnu, tāpēc to ieteicams ēst gremošanas sistēmas traucējumu gadījumos.

Vēl viena unikālā hurmas īpašība – neliels kaloriju daudzums, tai pat laikā tā lieliski mazina izsalkuma sajūtu.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!