Franču smaržas – tas ir īsts mākslas darbs!

Parfimērijas pasaules tirgus centrs atrodas nelielā pilsētiņā – Grasa, kas atrodas netālu no Kannām. Tieši šeit atrodas Francijas parfimērijas industrijas šūpulis. Šeit norisinājās vēsturiski notikumi parfimērijas jomā, bet tagad tas ir arī pasaules parfimērijas industrijas centrs. Lielākā daļa parfimērijas ražotāju iedvesmu smeļas no ziedu aromātiem, kas augs Grasas pilsētas nogāzēs.

franču smaržas

Franču smaržām ir bagātīga vēsture, kuras pirmsākumi meklējami tālajā XII gadsimtā. Visos laikmetos smaržas bija ļoti dārgas, tāpēc tās varēja atļauties tikai pārtikuši cilvēki. Pirmie parfimēri ilgi mācījās, iekams sākt strādāt pie meistara un veidot kompozīcijas.

Lielu pieprasījumu pēc franču smaržām radīja Koko Šanele un viņas leģendārās smaržas Chanel. Šodien visā pasaulē plaši pazīstamās smaržas Chanel Nr.5 tika izveidotas no vairāku aromātu notīm un tām bija samērā vienkārša forma – kvadrāts, kas izveidots no caurspīdīga stikla. Šaneles modes nama smaržas ir elegances un izsmalcinātības simbols. Sievietes, kas izvēlas Chanel smaržas, lieliski zina savu cenu un ir pārliecinātas par sevi.

Francija jau vairākus gadsimtus ir parfimērijas industrijas līdere un modes noteicēja. Aromāti nav redzami, bet tie ir neaizmirstami. Tiem ir sava valoda, tie var uzdot jautājumus, tos var viegli iemīlēt, kā arī tie spēj iekarot sirdis un savaldzināt. Franču smaržas – tas ir izsmalcinātas gaumes, greznības un izsmalcinātības pazīme.

Mūsdienās ne mazāku popularitāti iekarojušas arī citas franču smaržas:

Christian Dior

Christian Dior aromātu radītājs savu pirmo aromātu izveidoja tālajā 1966. gadā, pie kam tās bija vīriešu smaržas Eau Sauvage, kuras arī šodien ir ļoti populāras. DIOR nams 1985. gadā izlaida vēl vienu hītu – smaržas „Poison” ar ļoti spilgtu un provocējošu nosaukumu, drīz pēc tam tika izlaistas smaržas, kas turpināja populārās „indes” vēsturi – Tendre Poison, Pure Poison, Hypnotic Poison. Smaržas Dior Fahrenheit kļuva par vīriešu parfimērijas hītu, jo to sastāvā iekļauti koksnes-vijolīšu aromātu notis, kas ietekmēja vīriešu kompozīciju izveidi. Savukārt citas Dior smaržas ir pārdošanas līderes jau daudzus gadus – tās ir smaržas J’Adore ar ziedu-augļu aromātu un smaržas Dior Addict ar juteklisko eksotisko ziedu un vaniļas aromātu.

Yves Saint Laurent

Vēl viens pazīstams franču zīmols – Yves Saint Laurent. 1994. gadā pasaule iepazina pirmās sieviešu smaržas ar monogrammu „Y”. Yves Saint Laurent smaržas ātri iekaroja popularitāti, vēl jo vairāk tāpēc, ka 1971. gadā tika laists pārdošanā vīriešu odekolons ar nosaukumu „Pour Hommes”, kura reklāmā filmējās kails pats modelētājs. 1977. gadā tika izlaistas smaržas „Opium”, kas iekaroja visu pasauli.

Lancome

Slavenais franču zīmols Lancome ir ļoti populārs jebkura vecuma sieviešu vidū visā pasaulē. Armans Ptižans – zīmola dibinātājs, strādāja ar labākajiem speciālistiem, lai izveidotu savu smaržu līniju. Pirmo reizi kompānija pieteica sevi 1935. gadā izstādē, kas notika Briselē. Armans Ptižans tur piedāvāja 5 savus jaunos aromātus: Tendre Nuit, Bocages, Conquete, Kupre un Tropiques. Jau kopš sava dibināšanas brīža kompānija ir slavena ar savām neparastajām smaržām, kurām piemīt izsmalcināti aromāti un burvīgi nosaukumi. Sekojot šai tradīcijai, kompānija radīja daudzas neaizmirstamas un lieliskas smaržas, kuras vēlāk ieguva titulu „lieliskā klasika”. Par šādām smaržām tiek dēvētas „Climat”, „O de Lancome”, „Magie Noire”, „Tresor”. Par vienu no pēdējiem jaunumiem uzskatāms tualetes ūdens „Lancome Hynose Homme”, kas izlaists kā pāra variācija analoģiskam sieviešu aromātam, kurš jau ir iekarojis daudzu sieviešu sirdis visā pasaulē.

Franču smaržas ir jebkuras sievietes uzticams sabiedrotais, neatkarīgi no viņas vecuma. Tomēr mēs vēlamies Jums ieteikt izvēlēties smaržas atbilstoši savam temperamentam, raksturam, dzīvesveidam. Bez tam, uzsmidzinot smaržas vajadzētu ievērot leģendārās Koko Šaneles padomu un „uzpilināt smaržu pilienus tajās vietās, kur vēlaties, lai Jūs noskūpstītu”.

Foto: Image: Salvatore Vuono / FreeDigitalPhotos.net

< Iepriek??jais raksts
7 maldīgi uzskati par skaistumu
N?kamais raksts >
Smaržas ar feromoniem
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!