Fen-šui darba vietā

Fen-šui– tā ir zinātne, kas pēta enerģijas plūsmu, tāpēc tā ļoti labi zina, kā jāiekārto biroju, lai darbinieki labi justos un raženi strādātu. Pastāv zināmi noteikumi, kurus noteikti jāievēro. Tā, piemēram, saskaņā ar šo filozofiju, nekādā gadījumā nedrīkst sēdēt ar muguru pret durvīm: šādu stāvokli sauc par “nazi mugurā”. Vēl nevajadzētu sēdēt ar muguru pret logu: Jūsu enerģija centīsies izlauzties ārā uz ielas. Darba galds nedrīkst atrasties stūrī vai starp skapjiem, bet galda priekšā jābūt brīvai telpai, kas simbolizē karjeras izaugsmi.

Fen-šui darba vietā

Ja Jūs sēžat ar seju pret sienu, tad Jums vizuāli jāpaplašina perspektīvu, piemēram, jāpakar sev priekšā gleznu ar dabas ainavu – mežs, ezers vai jūra. Lai koncentrētos un novērstu savu uzmanību no ikdienas rutīnas un steigas, nolieciet uz galda spilgtu un noteikti sev ļoti mīļu priekšmetu: piemēram, galda lampu, fotogrāfijas vai savu mīļāko rotaļlietu. Savu telpu jāaizsargā jebkurā veidā: jo sevišķi pozitīvi karjeras veidošanu var ietekmēt kalnu, augšup lidojošu putnu vai pretī saulei stiepjošos augu attēli.

Krēsls – tas ir veiksmes instruments

Ja darbinieks visu dienu grozās uz krēsla un maz strādā, tad nevajadzētu steigties uzskatīt viņu par sliņķi: par izklaidības cēloni varētu kalpot neērts krēsls. Lai darbinieks varētu pilnvērtīgi strādāt, viņam ir ērti jāsēž, brīvi jājūtas krēslā un jāmāk nepieciešamības gadījumā koncentrēties un atslābināties. Daži speciālisti darba krēslu dēvē par “veiksmes instrumentu”, jo tas atrodas daudz tuvāk ķermenim, nekā darba galds un skapis ar dokumentiem.

Vadītāja krēsls pilda vēl vienu papildus funkciju: kompānijas imidža radīšana un vadītāja statusa nostiprināšana. Vadītāji parasti sēž uz respektabliem krēsliem, kas pagatavoti no dārgiem materiāliem. Savukārt ierindas darbiniekiem nepieciešami kustīgi krēsli uz riteņiem ar regulējamiem sēdekļiem. Tikai ielāgojiet vienu lietu – nekādā gadījumā nedrīkst censties ietaupīt uz krēsla rēķina, jo neērts krēsls ne tikai traucē strādāt, bet arī var sabojāt mugurkaulu.

Rūpes par personīgo telpu

Tikai retajam no mums rodas izdevība pašam izvēlēties sev biroja mēbeles, parasti jāstrādā jau izveidotā darba vietā. Tomēr katrs darbinieks var pacensties maksimāli pielāgot šo vietu sev. Labi, ja darbiniekam izdosies vismaz vizuāli norobežoties no saviem kaimiņiem, lai katram no viņiem būtu sava darba telpa, piemēram, galdi viens no otra atdalīti ar aizslietni vai skapi, galdi stāv atsevišķi viens no otra, vai arī katram darbiniekam ir savs atsevišķs stūrītis. Vēl viena ļoti svarīga lieta – labs apgaismojums. Ja cilvēks strādā pie datora, tad jācenšas izvairīties no atspīdumiem uz monitora, lai mazinātu acu noguršanu.

Vēl nevajadzētu turēt uz darba galda liekus un nevajadzīgus priekšmetus, bez šaubām, uz galda jāatrodas monitoram, klaviatūrai ar peli, kā arī mapēm ar dokumentiem. Vēl vajadzētu pacensties atrast vietu sirdij tīkamām lietām. Tā varētu būt gan sava suņuka fotogrāfija, gan statuete, kas saņemta mantojumā no vecmāmiņas, gan arī kaltētu ziedu kompozīcija. Starp citu, runājot pat ziediem un aromātiem… Labi, ja Jums līdzās vienmēr būs kaut kāds uzmundrinošs aromāts: šajā situācijā nomierinošais lavandas aromāts nederēs, bet citrusaugļu aromāti būs tieši laikā.

< Iepriek??jais raksts
Krāsa un darbaspējas
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!