Dress Code birojā vai sievišķībai šeit nav vietas

Dress Code

Neatkarīgi no tā, vai Jūs dodieties pirmo reizi uz jaunu darba vietu, vai arī tad, ja Jūs jau sen strādājat šajā kolektīvā, nedrīkst aizmirst par to, ka visos uzņēmumos pastāv savs dress-kods. Piemeklējot apģērbu darbam, sievietei ne tikai jāpievērš uzmanību auduma faktūrai, piegriezumam, modelim, bet arī apģērba krāsai. Jo krāsa var daudz ko pastāstīt par cilvēka raksturu. Dress code birojā – tiem nav obligāti jābūt bikšu kostīmiem vai baltai augšai un melnai apakšai, vienkārši nevienam nepatīk cilvēki, kuri izceļas uz pārējo fona, aizēnojot ar sevi pārējos. Tāpēc modernās tendences šajā sezonā, tāpat kā iepriekš, būs diezgan stingras, bet tai pat laikā izsmalcinātas.

Dress Code

Dress Code: Pirmais iespaids

Iespaids par cilvēku veidojas pirmajās sekundēs. Tas mums ir ieprogrammēts zemapziņas līmenī. Sieviete otru sievieti noteikti aplūkos no galvas līdz kājām un izrādīs savu atzinību vai nelabvēlību ar dzēlīgas piezīmes vai ar skatiena palīdzību. Vīrieši arī mēdz vērtēt savas kolēģes-sievietes: stingrs priekšnieks nekad neakceptēs pavedinošu kleitu, bet jauns un ne pārāk pieredzējis direktors labprāt papriecāsies par skaistām kājām. Tomēr nevajadzētu pārspīlēt, uzvelkot pārlieku atklātu kleitu. Dodoties uz darba interviju, noteikti ievērojiet biroja dress code.

Dress Code: Spilgtu krāsu noslēpumi

Apģērba krāsa var piesaistīt uzmanību vai tieši pretēji – atbaidīt cilvēku. Noteikts dress-kods – tā zināmā mērā ir savu personisko īpašību maskēšana. Krāsa var pateikt to, ko mēs tik centīgi vēlamies noslēpt no apkārtējiem. Piemēram, rozā krāsa liecina ne tikai par labu gaumi, bet arī par maigumu un pārlieku padevīgu raksturu. Ja Jūsu apģērbs būs rozā toņos, tad apkārtējiem radīsies iespaids, ka šī meitene rozā apģērbā ir ļoti jauka un atsaucīga. Sieviete vienmēr vēlas mazliet atkāpties no pieņemtajiem noteikumiem un padarīt savu tēlu mazliet koķetāku. Tas ir pieļaujams, tikai nevajag pārspīlēt un nepāriet no pievilcīga veidola pie pavedinoša apģērba.

Dress Code: Ideāli salikumi darba apģērbam

Dress code jaunām meitenēm, kuras pieradušas kā tauriņi lidot pāri visām problēmām un likstām, jāatceras, ka uzkrītošs apģērbs var nepatikt ne tikai kolēģiem, bet tā noteikti nepatiks darījumu partneriem un vadībai. Spilgts, nestandarta izskats var pamazināt šādas gaisā lidojošas darbinieces darbaspēju novērtējumu un likt apšaubīt viņas spējas apzinīgi, kvalitatīvi un centīgi paveikt uzticētos pienākumus. Tāpēc nevajadzētu doties uz pārrunām ar nopietniem cilvēkiem aveņu krāsas kostīmā, labāk aprobežojieties ar daudz neitrālākām krāsām – brūnu vai smilšu krāsu. Tad pārrunas noteikti noritēs veiksmīgi.

Dress Code: Ko uzvilkt uz darba pārrunām

Ja Jums jādodas uz darba pārrunām, kur lielākā daļa darbinieku ir vīrieši, tad nevajadzētu sākt lēkāt no prieka un izņemt no skapja mini svārkus. Arī vīriešu kolektīvā pastāv noteikts ģērbšanās stils, un tas attiecas arī uz daiļā dzimuma pārstāvēm. Patīkamu iespaidu radīt palīdzēs bikšu kostīms no mīksta auduma, ir pieļaujams arī samts, bet tikai tas nedrīkst būt spilgtā krāsā, vislabāk būtu, ja Jūs izvēlētos pelēko vai brūno krāsu. Šādam kostīmam aksesuāri nav vajadzīgi, pietiks ar to, ja Jūs uzvilksiet zelta gredzenus, kuri būs pieskaņoti auskariem. Bet lieli un masīvi auskari labāk lai paguļ dārglietu kastītē līdz kādai ballītei. Dažas sievietes vispār nenēsā bikšu kostīmus, šādā gadījumā bikses var aizstāt ar svārkiem, kuri būs garāki par ceļiem. Šādam ansamblim lieliski piestāvēs elegantas augstpapēžu kurpes vai zābaki. Neskatoties uz moderno tendenci nēsāt apavus dažādās krāsās, pārrunām šāds dress code variants nebūs piemērots, tāpēc labāk izvēlēties apavus melnā krāsā.

Foto: ©Fotoskat,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!