Dienā jāapskaujas ne mazāk kā 8 reizes

Apskāvieni seko mums līdzi visas dzīves garumā. Mēs apskaujam savus draugus un radiniekus, apskaujamies satiekoties un šķiroties, kā arī apskaujam viens otru, lai izrādītu savu prieku un pateicību. Psihologi ir pārliecināti – cilvēki, kas vēlas Jūs apskaut, grib, lai Jūs justos pasargāti un mīlēti.

Dienā jāapskaujas ne mazāk kā 8 reizes

Apskaut sev tuvus un mīļus cilvēkus vajag kā minimums divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, apskāvieni vairo drošības sajūtu cilvēkam. Otrkārt, jebkura cilvēka psihiskā veselība saistīta ar taustes vajadzību apmierināšanu.

Cilvēkiem nepieciešami pieskārieni, pat kaķa vai suņa pieskāriens spēj apmierināt „taustes badu”. Vientuļi cilvēki bieži vien iegādājas mājdzīvniekus tieši tāpēc, ka viņiem pietrūkst apskāvienu.

Zinātnieki noskaidrojuši, apskāvienu laikā cilvēka organismā notiek sekojošais:

• tiek stimulēta centrālās nervu sistēmas darbība;

• paaugstinās imunitāte;

• paaugstinās hemoglobīna līmenis asinīs;

• galvas smadzeņu hipotalāms izmet asinīs savu hormonu – oksitocīdus, kas uzlabo pašsajūtu un vairo pozitīvu attieksmi pret pasauli.

Vecākiem ieteicams pēc iespējas biežāk apskaut savus mazos bērnus – tas palīdzēs viņiem labāk garīgi un fiziski attīstīties. Bērnam, kam ticis maz maiguma pirmajos dzīves gados, varētu pēc tam būt psihiska un emocionāla rakstura novirzes.

Starp citu

Psihologi iesaka apskaut savu otro pusīti ne mazāk ka astoņas reizes dienā bez jebkāda iemesla. Vēl apskāvieni palīdz autisma slimniekiem un cilvēkiem, kas ir pārlieku uzbudināti.

Apskāvieni var pasargāt no stresa, jo tas ir ne tikai baudas avots, bet arī ļoti svarīgi veselībai. Zinātnieki ASV izpētīja, kādu efektu dod apskāvieni abu dzimumu pārstāvjiem. Veiktā pētījuma rezultātā noskaidrojās, ka apskāvieni izraisa hormona palielināšanos, kas mazina depresiju un vientulības sajūtu. Vēl šis hormons samazina asinsspiedienu un mazina sirds saslimšanu risku. Interesanti, ka sievietēm asinsspiediens samazinās vairāk, nekā vīriešiem.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!