Darba kabinets mājās

Ne visiem izdodas “neņemt darbu mājās”, dažiem no mums jāstrādā arī mājās. Šī iemesla dēļ pēdējā laikā ļoti daudz cilvēki ierīko darba kabinetu arī pie sevis mājās. Ja darba kabinetam tiek atvēlētā vesela istaba, tad tās noformēšanai vajadzētu atvēlēt tik pat daudz uzmanības, ka viesistabai vai guļamistabai.


Darba kabinetu jāiekārto tā, lai saimniekam būtu tur ērti strādāt. Tomēr vajadzētu ņemt vērā dažus noteikumus, lai kabinets būtu ne tikai skaists, bet arī funkcionāls.

Viss darbam

Mājas kabineta noformēšanai būs piemērots jebkurš stils: no rotaļīgā baroka stila līdz puritāniskam minimālismam. Tomēr ņemiet vērā to, ka kabinets – tā nav eksperimentiem piemērota vieta, tāpēc vispopulārākais stils šeit vienmēr būs klasika ar tradicionālu mēbeļu komplektu: galds, krēsls, skapis un plaukti, žurnāla galdiņš, dīvāns un divi atpūtas krēsli. Mājas kabinetam ir daudzas funkcijas, tāpēc tā interjeru pieņemts sadalīt vairākās zonās: darba, atpūtas, prezentācijas un viesu uzņemšanas zona.

Darba zonā tradicionāli tiek izvietots galds, krēsls, grāmatu un dokumentu skapji un plaukti. Neformālām sarunām būs piemērots dīvāns, atpūtas krēsli, žurnāla galdiņš un bārs. Sanāk kaut kas līdzīgs dzīvoklim dzīvoklī. Nekādā gadījumā neizmantojiet parastu virtuves krēslu kā savu darba krēslu, noteikti iegādājieties regulējamu krēslu, kur var ērti atspiest muguru.

Vēl darba kabinetā nevar iztikt bez grāmatu un dokumentu plauktiem vai skapja. Galds varētu būt gan masīvs, gan arī visparastākais datorgalds – viss atkarīgs no tā, kā cilvēks pieradis strādāt. Ja platība atļauj, tad darba kabinetā tiek izvietota mājas bibliotēka. Grāmatu skapji varētu būt ne tikai funkcionāls objekts, bet arī ļoti izdevīgs interjera elements. Piemēram, ar skapju palīdzību var atdalīt darba zonu no atpūtas zonas.

Pelnīta atpūta

Parasti atpūtas zonā izvieto nelielu dīvānu, atpūtas krēslus un nelielu žurnāla galdiņu. Daži vēl ierīko mini-bāru ar dzērieniem, vai arī uzstāda bāra leti. Pēdējā laikā ļoti populāri kļuvuši austrumu motīvi, tāpēc Jūs varat droši iegādāties tējas ceremonijai paredzētu tējas komplektu vai ūdenspīpi.

Principā, atpūtas zona nepieciešama, lai apmierinātu tās saimnieka jebkuras kaprīzes. Ja tās saimniekam patīk mūzika – tad tur noteikti jāatrodas mūzikas centram un diskiem, ja saimnieks spēlē kādu mūzikas instrumentu – tad tur noteikti jāatrodas mūzikas instrumentiem, savukārt tad, ja saimnieks ir kaislīgs porcelāna figūriņu kolekcionārs, tad noteikti jāatvēl vietu šīs kolekcijas izvietošanai.

Individualitāte kabinetā

Prezentācijas zonā parasti izvieto priekšmetus, kas demonstrē tās saimnieku sasniegumus un aizraušanās: sporta sacensībās un dažādos konkursos izcīnītās balvas, porcelāna, marku, monētu vai suvenīru kolekciju. Šī iemesla dēļ bieži vien tiek uzstādītas īpaši plaukti vai skapis ar stikla durvīm, kur var aplūkot saimnieku kolekciju visā tās skaistumā.

Lai piešķirtu interjeram individualitāti, saimnieki bieži vien izrotā kabinetu ar oriģinālām lietām: keramiķi – ar māla izstrādājumiem, ceļotāji – ar visdažādākajiem suvenīriem no valstīm, kurās viņi bijuši. Bieži vien mājas kabinetā izvieto fotogrāfijas.

Pie vienas sienas var pakārt savas mīļākās gleznas vai fotogrāfijas. Tikai ielāgojiet, ka fotogrāfiju un gleznu rāmjiem jāatbilst kabineta kopējam noformējumam, jāsaskan ar mēbeļu materiāliem un krāsu gammu.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!