Cik lielā mērā aromāti spēj mūs ietekmēt?

Par aromātu ietekmi uz cilvēka seksualitāti jau zināms sen. No vēstures zināms – visas sievietes-pavedinātājas labi zināja par aromātu ietekmi uz cilvēka jūtām.

Cilvēka oža ir spēcīgāka un smalkāka, nekā mēs domājam. Pētījumi pierādījuši, ka cilvēki var atšķirt viens otru pēc smaržas.

Cik Lielā Mērā Aromāti Spēj Mūs Ietekmēt

Daudzas mūsu reakcijas uz ķermeņa aromātiem notiek zemapziņas līmenī, jo cilvēku sabiedrība ieprogrammēta uzskatīt dažus aromātus par „nekorektiem”. Pirmo iepazīšanās minūšu laikā, mēs uztveram šī cilvēka aromātu, piemēram, šī cilvēka smaržu aromātu. Bet runājot par pārējiem aromātiem – mēs pat nezinām, ka spējam tos uztvert.

Zinātnieki pierādījuši, ka sievietes visvairāk piesaista vīrieša aromāts, nevis viņa ārējais izskats. Eksperimentālās psiholoģijas katedrā tika aptaujāti apmēram 300 abu dzimumu respondenti par to, kas viņus piesaista pretējā dzimumā, lielākā daļa sieviešu atbildēja, ka viņas daudz vairāk interesē tas, kā vīrietis smaržo, nekā tas, kā viņš izskatās. Vēl smaržu aromāts vairo kaisli. Amerikāņu zinātniski pētnieciskais institūts veica sekojošu eksperimentu: sievietēm palūdza fantazēt noteiktu laiku par erotiskām tēmām. Lielākā daļa atzīmēja, ka sajutušas lielu uzbudinājumu, pasmaržojot vīriešu odekolonu aromātus, nekā tad, ja tie bijuši neitrāli aromāti.

Ikvienam cilvēkam ir savas „dabīgā smarža”. Individuālais vīrieša un sievietes aromāts atkarīgs no daudziem faktoriem, bet galvenokārt tas saistīts ar hormonālās un imūnās sistēmas īpatnībām, bioenerģētisko lauku un baktērijām, kuras dzīvo uz mūsu ādas. Šīs aromāts ir unikāls, tāpēc tas zināmā mērā nosaka to, vai kāds konkrēts cilvēks šķitīs mums pievilcīgs, vai nē.

Ikvienai ēteriskai eļļai raksturīga sava informācija un sava ietekme uz jūtām, vienas rosina maigumu, bet citas – kaisli. Ar smaržu palīdzību Jūsu attiecībām var piešķirt romantisku gaisotni. Vienkārša smaržu pudelīte spēj rosināt Jūsu partnerim nepārspējamu kaisli. Pareizi vajadzīgā vietā uzklātas smaržas var acumirklī pamodināt Jūsu partnerī nevaldāmu kaisli.

Spēcīgi aromāti

Vīrakiem un aromātiskajām eļļām ir dažāds pielietojums un mērķi, ko var iedalīt vairākās kategorijās. Viena kategorija kalpo tam, lai neitralizētu nepatīkamas smakas gaisā un, iedarbojoties uz centrālo nervu sistēmu, aktivizē kaisli.

Otra kategorija tiešā veidā iedarbojas uz cilvēka kaisli, tā var pastiprināt vai mazināt individuālos cilvēka aromātus, rosināt vai novērst erotiskās fantāzijas. Šie aromāti tiek iedalīti vīriešu aromātos, kuri visvairāk atbilst vīrieša ķermeņa dabiskajai smaržai un sieviešu aromāti, kuri harmonējot ar sievietes ķermeņa un matu aromātu, labvēlīgi ietekmē vīriešu kaisli. No ēteriskajām eļļām par izteiktiem vīriešu aromātiem uzskatāms ingvers, ciprese, timiāns, ciedru rieksti, kanēlis, sandalkoks, muskatrieksti, bet par sieviešu aromātiem – jasmīns, gerānija, neroli, roze, īlangīlangs, rūgtās mandeles.

Eļļas, kuras vienlīdz labi piemērotas gan vīriešiem, gan arī sievietēm satur: bergamots, kadiķis, pačūlija, rozmarīns, lavanda.

Lavanda jau kopš seniem laikiem uzskatāma par visefektīvāko līdzekli sieviešu dzimumorgānu pastiprināta aromāta novēršanai, jo sevišķi pataloģijas gadījumos. Lavandu lietoja spilventiņu veidā kopā ar sāli, kā arī no tās tiek izgatavots aromātisks ūdens. Tāda pat iedarbība raksturīga piparmētrai, kampareļļai, rozmarīnam, eglei un ciedram. Dzimumorgānu aromātus pastiprina sārmi, bet mazina – skābes.

Intīmas gaisotnes radīšanai ieteicams izmantot „jutekliskas aromātu kompozīcijas”. Šādu kompozīciju sastāvā ietilpst sekojošas ēteriskās eļļas: īlangīlangs, kardamons, apelsīns, bergamote, neroli, roze, gerānija, mandarīns.

Senos laikos izmantoja īpašas receptes juteklisku ēterisko eļļu kompozīciju sastādīšanai. Šīs kompozīcijas ietekmē fizioloģiskos (potences uzlabošanās, erogēno zonu jutekliskuma palielināšanās) un enerģētiskos (erotiskā pulsācija, intuīcija, dabiskums) cilvēka centrus. Šīm aromātu kompozīcijām piemīt pievilcīgs aromāts un tam raksturīga spēcīga iedarbība uz cilvēka sajūtu orgāniem.

Harmonijā ar aromātu

Izņemot ēteriskās eļļas, arī smaržas un odekoloni tiek plaši izmantoti intīmā gaisotnē erotiskā noskaņojuma uzlabošanai.

Galvenais, kas jāņem vērā, izvēloties parfimēriju pretējā dzimuma piesaistīšanai, pareizi izvēlēties aromāta virzienu, kurš visvairāk atbilst partnera dabiskajam aromātam.

Visus parfimērijas aromātus var iegūt pareizās proporcijās sajaucot dažādus aromātus. Dabā ir spilgti izteikts skaitļa „7” princips: septiņas pamata krāsas, septiņas vienkāršas skaņas, septiņi aromāta komponenti – tas ir pamats, kas palīdzēs izveidot harmonisku apkārtējo pasauli, kurā atrodas cilvēks.

Arī aromātiem jābūt harmonijā ar apkārtējo pasauli. Mūsdienu parfimērijas ražošana piešķir to saskaņošanai milzīgu nozīmi. Pēc franču parfimēru domām, smaržām jābūt ne tikai nevainojamām un harmoniskām, bet arī tām jāpiemīt absolūti unikālai aromātu kombinācijai.

Jāizvēlas tādu aromātu, kurš atbilstu Jūsu garastāvoklim, vecumam, dzīves stilam, apģērbam, ādas krāsai, matu krāsai, partnerim, kā arī interjeram, gadalaikam un diennakts laikam, kad Jūs to lietojat, tad Jūs varēsiet dzīvot harmonijā ar apkārtējo pasauli, kā arī patikt sev un citiem.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!