Augļu diēta. Kāpēc jāēd augļi?

Augļiem ir ļoti svarīga loma mūsu ēdienkartē. Augļi bija vieni no vecākajiem cilvēcei zināmajiem pārtikas avotiem. To sastāvā ir visi nepieciešamie vitamīni, minerālvielas un fermenti, kuriem ir svarīga loma normālas vielmaiņas uzturēšanai un pareizas organisma funkcionēšana nodrošināšanai.

Augļu diēta

Svaigiem augļiem, augļu sulām un žāvētiem augļiem jākļūst par mūsu ikdienas uztura svarīgu sastāvdaļu. Agļi kalpos kā lielisks deserts, jo mūsu organisms tos ļoti viegli pārstrādā. Vēl augļi ir lielisks dabīgo antioksidantu avots, kuri aizsargā organismu no šūnu bojāšanās un ir samērā efektīvs līdzeklis cīņā ar dažādām slimībām.

Bez tam, augļiem piemīt lieliskas priekšrocības, kā, piemēram, asins attīrīšana un vielmaiņas procesu paātrināšana organismā. Augļiem bagāta diēta palīdzēs Jums saglabāt labu veselību, kā arī ievērojami uzlabot ādas stāvokli. Tāpēc noteikti iekļaujiet savā ikdienas uzturā augļus.

- Augļu sastāvā ir apmēram 90-95% ūdens, kas palīdz mūsu ķermenim atbrīvoties no toksīniem un izvadīt no organisma nevajadzīgas vielas. Tādējādi, augļi veicina veselības un ādas stāvokļa uzlabošanos.

- Ja Jūs plānojat notievēt, tad ziniet, ka augļi ir lielisks veids kā cīnīties ar liekajiem kilogramiem. Izvēloties veselīgu uzturu, kurš bagātināts ar dažādiem augļiem, Jūs vājēšanas procesu pārvērtīsiet par patīkamu laika pavadīšanu.

- Svaigu augļu sastāvā ir nepieciešamais minerālvielu daudzums. Žāvēti augļi, tādi, kā, piemēram, rozīnes, dateles, melnās plūmes vai aprikozes ir lielisks dzelzs un kaļķa avots, kuri palīdz normalizēt asinsspiedienu un holesterīna līmeni.  Bez tam, kaļķa trūkums organismā ievērojami pasliktinās nagu un matu stāvokli.

- Citrusaugļi, tādi, kā, piemēram, citroni, apelsīni un greipfrūti, ir lielisks C vitamīna avots.  Iekļaujot šos augļus savā ēdienkartē, Jūs varēsiet saglabāt imunitāti vajadzīgajā līmenī.

- Ogas veicina pareizu nervu sistēmas funkcionēšanu. Banāni, vīģes, vīnogas, āboli lieliski uzlabo smadzeņu darbību. Savukārt arbūzi ir lielisks nieru attīrīšanas un augsta asinsspiediena pazemināšanas līdzeklis. Iekļaujot savā ēdienkartē tādus augļus, kā, piemēram, citroni un granātāboli, Jūs varēsiet novērst sirds saslimšanu attīstību.

Augļus labāk ēst kopā ar ādu vai mizu,  jo mizā ir liels šķiedrvielu un barības vielu daudzums, kas ir ļoti svarīgi gremošanas darbībai, tātad, arī visam organismam.  Svaigi augļi vienmēr ir labāki par sulām, jo pateicoties augļu šķiedrvielām un organiskajām skābēm, tie iedarbojas kā dabīgi vēderu mīkstinoši līdzekļi. Regulāri lietojot uzturā svaigus augļus, uzlabojas gremošanas sistēmas darbība un tiek novērsti aizcietējumi.

Augļi ir sabalansētas diētas nepieciešama sastāvdaļa. Ja Jūs vēlaties saglabāt labu fizisko un psihisko veselības stāvokli, tad Jums savā ēdienkartē jāiekļauj pēc iespējas vairāk svaigus augļus.

Foto:dinostock,www.photoxpress.com

N?kamais raksts >
Apelsīnu diēta
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!