Atlaišana no darba nav traģēdija, bet nopietns iemesls, lai rīkotos

Ja šķiroties no darba, Jums neizdodas izdarīt to skaisti, tad vismaz pacentieties izdarīt to prasmīgi. Jūs jūtat, ka pēdējā laikā virs Jūsu galvas sāk savilkties mākoņi: šefs pārstājis Jums uzticēt svarīgus uzdevumus, visam piesienās vai arī skatās uz Jums kā uz tukšu vietu, bet kolēģi kaunīgi novērš skatienus. Ņemot vērā to, ka baumas par gaidāmo štatu samazināšanu jau sāk klīst kolektīvā, Jūs sākat saprast, ka, visticamāk, esat pirmā kandidatūra, kuru paredzēts atlaist. Neceliet paniku, Jums ir iespēja tādā vai citā veidā izmainīt situāciju un vērst to sev par labu.

atlaišana no darbaAplūkosim variantus.

Vispirms, nenolaižat rokas, bet nekavējoties ķeraties klāt darba meklēšanai, jo Jums ir vesela virkne priekšrocību. Pirmkārt, finanses: Jums regulāri tiek pārskaitīta alga. Otrkārt, tehnika: Jums pieejams internets brīvo vakanču meklēšanai un biroja tehnika CV sūtīšanai. Un, treškārt, morālās dabas priekšrocības: Jūs vēl neviens nav atlaidis, bet pret darba meklētājiem, kuri vēlas nomainīt darbu, ir pavisam cita attieksme, nekā pret bezdarbnieku. Pat tad, ja Jūsu nelāgā priekšnojauta par gaidāmo atlaišanu no darba neapstiprināsies, kas zina: iespējams, Jūs darba meklējumu rezultātā pavisam nejauši atradīsiet labāku vietu un tad būsiet vēl lielākos vinnētājos? Protams, jārīkojas ļoti uzmanīgi, nepiesaistot kolēģu un priekšniecības uzmanību. Tai pat laikā, neatstājiet novārtā savus tiešos pienākumus, tieši pretēji, strādājiet ar maksimālu atdevi. Izmantojiet savu fantāziju un pacentieties piedāvāt oriģinālus dažādu problēmu risinājumus. Jums taču vairs nav ko zaudēt, bet iespēju ietekmēt problēmu risinājumu iznākumu Jūs nekādā gadījumā nedrīkstat palaist garām.

Turpinot nodarboties ar darba meklēšanu un savu akciju cenu „celšanu”, uzdrošinieties spert vēl vienu svarīgu soli. Lai Jūs nemocītos neziņā, noskaidrojiet savu stāvokli uzņēmumā. Pie kam, nevis ievācot tenkas no kolēģiem, bet tieši no paša priekšnieka. Izvēloties piemērotu brīdi, noskaidrojiet, vai viņš tik tiešām plāno Jūs atlaist no darba, un, ja tā ir patiesība, tad kāpēc. Pacentieties panākt to, lai Jūsu priekšnieks noformulē un izvirza konkrētas pretenzijas pret Jums. Bet pēc tam piedāvājiet kompromisu. Piemēram, sākt strādāt uz pusslodzi, nomainīt amatu, darba grafiku vai arī doties uz pārkvalificēšanas kursiem. Dažreiz, kad uzņēmums piedzīvo grūtus laikus, darbinieks var piekrist amata pazeminājumam, lai varētu turpināt strādāt uzņēmumā un sagaidītu labākus laikus. Tikai nezaudējiet pašcieņu, cenšoties par katru cenu saglabāt savu vietu: pat tad, ja Jums izdosies izvairīties no atlaišanas, Jums būs jārēķinās ar atbilstošu attieksmi.

Ja visi Jūsu pūliņi saglabāt savu darba vietu izrādīsies veltīgi, neļaujieties vilinājumam, aizejot, skaļi aizcirst durvis. Darījumu pasaule ir ļoti maza, un baumas par Jūsu skandalozo aiziešanu no uzņēmuma vienā acumirklī izplatīsies šajā nozarē strādājošo uzņēmumu un partneru vidū.

Atcerieties, kā teica Štirlics: „Visspilgtāk atmiņā paliek pēdējā frāze”, tāpēc nesarunājiet rupjības priekšniekam, šķiroties no viņa, atsaucot atmiņā visu negatīvo, ko viņš pieļāvis attiecībā uz Jums. Neizsakiet līdzjūtību palikušajiem kolēģiem, izrādot lielu prieku par to, ka beidzot pametat „šo čūsku midzeni”. Labāk, nezaudējiet savaldīšanos un sarīkojiet nelielu „atvadīšanos”, uzvedieties kā pieaudzis labi audzināts cilvēks, lai atstātu par sevi labu piemiņu. Bet nākamajā dienā, tā vietā, lai ļautos skumjām, pacentieties palūkoties uz Jūsu dzīves apstākļu maiņu kā uz jauna ceļa sākumu. Nemetieties uzreiz cīņā, vispirms paņemiet nelielu pārtraukumu, atpūtieties vai arī īstenojiet dzīvē beidzot to, kam Jums iepriekš nebija laika: aizejiet uz skaistumkopšanas salonu vai kino. Kā mēdz teikt, darbs nav vilks – uz mežu neaizbēgs.

Avots: www.girls-in.ru Foto:www.freedigitalphotos.net

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!