Aromaterapija, kas tā ir?

Aromatherapy

Dažādas smaržas ir mums apkārt, un tās pavisam noteikti ietekmē mūsu labsajūtu un noskaņojumu. Augu aromāti noņem nogurumu, uzlabo atmiņu, uzlabo miegu. Atrodot savu smaržu var uzlabot savu veselību, atbrīvoties no likstām, un sasniegt lielus panākumus savos darbos.

Aromātiskās eļļas savu vēsturi ved no vissenākajiem laikiem. Vēl pats Hipokrāts ieteicis un izrakstījis saviem pacientiem, aromātiskās vannas un masāžas. Aromātisko eļļu ārstniecība ir atzīta Grieķijā, Romā, Ķīnā. Senie Ēģiptieši izmantoja aromātus ķermeņa kopšanai, aromatizējot apģērbu, to arī pievienoja ēdienam, un vīnam. Indijā uzskata, ka aromāti uzmundrina prātu, un atver dvēseli.

Aromatherapy

Nokļūstot cilvēka organismā caur elpceļiem, aromāti sniedz ārstniecisku effektu. Cilvēks iegūst dvēseles mieru un harmoniju. Šādu lidojošo augu aromātu, tai skaitā ēteriskās eļļas, psiholoģiskā un fizizskā iedarbībā, tiek saukta par aromaterapiju! Aromāti uztur sevī dzīvu enerģiju un nodod to Jums. Koki un zāle izdala īpašas vielas, kas absorbējas plaušās un ir katalizatori bioķīmiskajos procesos, vielu apmaiņā, tieši ietekmējot garastāvokli, veicina relaksāciju, noņem nogurumu, atbrīvo no bezmiega ir antidepresants. Daži senie filozofi sauc ēteriskās eļļas par dievu dāvanu, godinot to neparastās īpašības.

  • Daudzas ēteriskās eļļas ir dabiskās antibiotikas, ar antibakteriālām īpašībām. Pretiekaisuma un antiseptisku iedarbību. Šobrīd aromaterapiju izmanto iesnu ārstēšanā un neiropsihiskos traucējumus. Tā ir droša, profilaktiska ārstēšana.

Ožas centri cilvēka smadzenēs atrodas blakus centriem, atbildot par emocionālo stāvokli, tāpēc ieelpojot aromātiskās eļļas tās veicina emocionālo stāvokli, un attīsta intelektu.

Smaržu izjūta spēlē daudz lielāku lomu nekā vairums no mums domā. Ir daudz eļļu un maisījumu, kas tiek izmantoti lai mazinātu stresu: anīss, apelsīns, baziliks, bergamots, majorāns, egle, jasmīns, ciedrs, koriandrs, lavanda, citrons, mandarīns, citronu balzāms, piparmētras, rožu, rozmarīna. Ēteriskās eļļas var ieelpot no pudeles, izsmidzināt telpās, pievienot vannā, masāžās, kompresēs. Kad mēs uzsmidzinam ēteriskās eļļas uz rokas, tās iesūcas caur ādu porās un nonāk asinsritē, kas nes to cauri visam ķermenim. Kad mēs ieelpojam smaržu caur deguna membrānu tas nonāk tieši smadzenēs, un tieši ietekmē garastāvokli, sasniedzot smadzeņu daļas, kas atbild par mūsu emocijām.

  • Katrs no mums var izmantot ēteriskās eļļas profilaktiskai iedarbībai. Lai paaugstinātu vitalitāti, veselību, un atbrīvotos no noguruma. Jebkurā situācijā, vienmēr atradīsies aromāts, kas nepieciešams tieši Jums.

Rozmarīna eļļa palīdz koncentrēties. Piparmētra eļļām piemīt antiseptiska un pretsāpju iedarbība, palielina imunitāti, atbrīvo no zarnu spazmām. Ar lavandas eļļu Jūsu brūces sadzīs ātrāk. Eikalipta eļļa atbrīvos Jūs no saaukstēšanās un muskuļu sāpēm.

Elpojiet aromātus, ko sniedz daba, un Jūs vienmēr būsiet veseli!

< Iepriek??jais raksts
Kādu tēju dzert rudenī?
N?kamais raksts >
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!