Vai alkohols un sekss ir savienojamas lietas?

Alkohols un sekss. Šķiet, šeit ir pavisam skaidra atbilde: šīs divas lietas ir nesavienojamas. Pavaicājiet jebkuram ārstam, un viņš Jums pateiks, ka alkohols mazina potenci. Vispār alkohola un seksa tēma ir diezgan sarežģīta. Šeit nav nekādu konkrētu rekomendāciju un padomu. Tomēr, mediķi teiks, ka alkohols ir kaitīgs, un viņiem būs taisnība. Paracelzs savā laikā ir teicis, ka viss ir zāles un viss ir inde, gan vienu, gan otru iznākumu nosaka deva.

alkohols un sekss

Daudzi seksopatologi sarunas laikā ar pacientiem dažreiz iesaka izmantot alkoholiskos dzērienus, lai mazinātu spriedzi pirms dzimumakta. Bet šādu problēmu netrūkst. Iedomājieties pirmo seksuālo tuvību – cilvēki ir stīvi un saspringuši. Sieviete baidās no sāpēm, vīrietis – no iespējamās neveiksmes. Un šīs bailes tikai lieku reizi izprovocēs sāpes un neveiksmi. Vēlāk tas var pāraugt kompleksā un sagādāt nepatikšanas un vilšanos uz visu atlikušo dzīvi.

Tiesa, pastāv vēl arī citas briesmas. Vīrietim un sievietei var rasties maldīgs uzskats, ka sekss viņiem var izdoties tikai alkoholiskā reibuma stāvoklī. Savukārt, tas var izraisīt problēmas ar veselību.

Pastāv mīts, ka alkohols padara sievieti daudz seksuālāku. Patiesībā, viņa kļūst atbrīvotāka un vieglāk pieejama. Viņai pazūd kauna sajūta, pastiprinās libido – dzimumtieksme. Par cik „bremzes ir noņemtas”, viņa kļūst daudz aktīvāka seksā. Bet viņai ar katru reizi kļūst grūtāk apmierināt savu dzimumtieksmi, jo viņai nepieciešams daudz ilgāks kontakts, nekā iepriekš. Tāpēc viņa vēlas daudz lielāku uzmanību no sava partnera. Lai stātos intīmās attiecībās un uzmundrinātu sevi, viņai atkal un atkal nepieciešams alkohols. Vienvārdsakot, ļaunprātīgi alkoholu lietojošai sievietei pilnībā salūzt dzimumdzīves mehānisms. Ar seksualitāti tam nav nekādā sakara.

Tas pats attiecināms arī uz vīrieti. Pieradis pie alkohola devas pirms seksa, viņš vairs nespēj iedomāties „panākumus gultā” bez grādīgiem dzērieniem.

Viss atkarīgs no mēra sajūtas. Cik daudz jāiedzer, lai mazinātu spriedzi, bet nepiedzertos? Vai vispār būtu jālieto alkohols pirms dzimumakta? Uz šiem jautājumiem katram jāatbild pašam. Vai arī jāaprunājas ar seksologu vai psihoterapeitu.

Ja Jūs tomēr vēlaties lietot alkoholu, tad Jums skaidri jāzina, ko un kā dzert.

Pirmajā tikšanās laikā vislabāk piemērots būs šampanietis. Tas ir svētkiem un svinīgam notikumam piemērots vīns. Šampanietis jau pats par sevi rada svinīgu un jauku noskaņu.

Šajā situācijā labi iederēsies dārgs vīns. Bez tam, vīnam nav daudz grādu, tātad, alkohola reibums neiestāsies pārāk ātri. Vēl šim dzērienam piemīt daudz derīgu vielu, kas pozitīvi izpaudīsies akta laikā. Bez tam, vīns – tas ir rituāla dzēriens. Tāpēc vienmēr uz galda būs nepieciešami ziedi, sveces, skaistas glāzes, mūzika, pustumsa. Svinīgs rituāls, kam seko priekšspēle un pilnvērtīgs sekss.

Tomēr mēdz būt gadījumi, kad vīns pirms seksa kategoriski nebūs piemērots. Piemēram, ja viens no partneriem slimo ar cukura diabētu, cilvēkam nav viss kārtībā ar sirds-asinsvadu sistēmu vai arī kādi citi nopietni iemesli. Vielas, kas atrodas vīna sastāvā, var izraisīt asins pieplūdumu, aizdusu, nespēku, citus nepatīkamas un bīstamas organisma reakcijas. Kāda runa te var būt par seksu…

Principā, vīnu var aizstāt ar vermutu. Bet šis dzēriens ir bīstams ar to, ka viņu var dzert tāpat kā ūdeni, kamēr Jūs nebūsiet galīgi piedzērusies, bet tas var notikt kuru katru brīdi.

Daudziem labāk patīk šņabis. Bet pret šo nopietno un tīro dzērienu jāizturas vēl nopietnāk. Tikai jāatceras, ka šņabim ir ļoti īss periods starp cilvēka eiforisko, pacilāto stāvokli un spēcīgu reibumu. Sievietēm, kuras nav pieradušas pie šī dzēriena, ļoti grūti noķert šo periodu. Bet spēcīga reibuma stāvoklī par labu seksu nemaz nevar būt ne runas.

Vienvārdsakot, šņabis ir smags dzēriens, tāpēc tas paredz mazāk romantiskas attiecības. Parasti šņabi pirms seksa iecienījuši lietot cilvēki, kuri jau sen viens otru pazīst. Viņi uzticas partnerim, romantika viņiem vairs nav vajadzīga, viņi abi aizņemti ar savām lietām… Vai arī zaļumos, kur nav iespējams uzklāt uz galda baltu galdautu, bet ārā līst lietus un vējš planda telti.

Savukārt, alus – tā ir pavisam cita dzeršanas kultūra. Alus saprāta robežās ir pat veselīgs. Bez tam, tas ir jauns, jautrs, kolektīvai dzeršanai piemērots dzēriens. Praktiski visi studenti dzer alu, jo sevišķi vasarā, sēžot zālājā. Jaunatne ar lielāko prieku lieto šo dzērienu diskotēkās, un ballītēs. Alus nav stiprs dzēriens, turklāt šo dzērienu var dzert kompānijā, jo tas dod iespēju mazināt psiholoģiskās problēmas, tai pat laikā paliekot možam, fiziski un psiholoģiski gatavam seksam. Lietojot alu Jūs varēsiet labi un jautri pavadīt vakarus draugu lokā

Tomēr arī šeit nevajadzētu aizmirst par mēra sajūtu. Smaguma sajūta kuņģī, tūska, nogurums noteikti nerosinās labu seksu. Tāpēc nevajadzētu aizmirst par to, ka liels alus daudzums – tas ir ļoti daudz šķidruma. Bet pilns urīnpūslis nemodina romantiskas jūtas un kaisli. Jo prāts aizņemts tikai ar domām par tualeti…

Pēc akta vislabāk iedzert laba konjaka glāzi. Šī dzēriena sastāvā ir vielas, kuras labvēlīgi ietekmē sirds-asinsvadu sistēmu, kā arī mazina noguruma sajūtu. Konjaka aromāts, viņa krāsa, garša, konsistence kalpo par labu tonizējošo faktoru. Tāpēc prelūdiju vislabāk sākt ar vīnu, bet pēc akta labāk iedzert konjaku.

Nobeigumā vēlamies vēl piebilst to, ka alkoholam nedrīkst būt noteicošā loma seksā. Ja Jūs nevarat nodarboties ar seksu bez alkoholisko dzērienu palīdzības, tad Jums steidzami jāvēršas pie ārsta. Jo tas liecina par nopietnām psiholoģiskām problēmām, ar kurām tikt skaidrībā varēs palīdzēt tikai speciālists. Alkoholiskiem dzērieniem jāpalīdz mazināt spriedzi pirms seksa. Tomēr alkohols nevar aizstāt mīlestību, labu attieksmi pret partneri.
Foto:Milos Stojanovic,www.photoxpress.com

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!