8 vārdi, kuri jāzina ikvienai modes dāmai

Lai labi orientētos modē, lieliski jāpārzina modes burziņu valodu. Ceram, ka mūsu vārdnīca palīdzēs to izdarīt! 

Pelēka jaka ar garām piedurknēm

Foto: StarStyle.lv

Limited edition

Parasti šeit runa iet par top-zīmolu kolekcijām, kuras tiek izlaistas ierobežotā daudzumā. To nelielā tirāža saistīta ar diviem iemesliem: vai nu kolekcija paredzēta sociāliem mērķiem – piemēram, T-krekls ar Āfrikas izsalkušo bērnu attēliem, vai ļoti modernas lietas, kuras ir pārāk dārgas, lai izlaistu lielā tirāžā.

Total look

Tas ir tēls. Tā, piemēram, ja cilvēks, kurš apmeklējis slavena zīmola veikalu, izgāja no tā no galvas līdz kājām ģērbies šī zīmola precēs, tad viņa tēlu var saukt par total look. Pats par sevi saprotams, ka šāda parādība nav pozitīvi vērtējam lieta. Bez šaubām, nevajadzētu arī censties kopēt kādas pasaulē labi pazīstamas personas tēlu, nēsājot pilnīgi tādu pašu apģērbu.

Must have

Katru sezonu modes noteicēji iesaka iegādāties kādu īpaši modernu lietu, kuru visi stilisti, dizaineri vienā balsī iesaka iegādāties. Ja Jūs vēlaties būt moderna un mūsdienīga, tad Jūs noteikti nevarēsiet iztikt bez šīs lietas.

Last season

Jebkurai must have lietai ir divi ceļi: vai nu tā kļūst par klasiku, kā, piemēram, Dior soma, vai nu arī pāriet last season kategorijā – proti, tā ir lieta, kuru vakar nēsāt bija ļoti moderni, bet šodien to nedrīkst vilkt ne pie kādiem nosacījumiem, savādāk Jūs var apsūdzēt bezgaumībā, kā, piemēram, gadījumā ar Ugg zābakiem.

Fašioniste

Šādu nosaukumu iemantojuši patiesi modes entuziasti, tāpēc ir pilnīgi vienalga, ar ko viņi nodarbojas: ģērbjas stilīgi vai pavisam vienkārši, raksta par modi vai strādā pie skaista apģērba izveides.

Dažreiz šis izteiciens tiek lietots ar vieglu sarkasmu attiecībā uz modes upuriem vai īstiem modes industrijas fanātiķiem. Spilgts piemērs – Viktorija Bekhema.

Replika

Šādu nosaukumu iemantojis slavena zīmola labi paveikts viltojums. Tas var būt tik laba kvalitāte, ka no oriģinālās lietas to spēs atšķirt tikai modes profesionālis. Šādas lietas galvenā priekšrocība ir tāda, ka replikas cena ir vairākas reizes zemāka, nekā oriģinālās lietas cena. Galvenais trūkums – ne pārāk augsta auduma kvalitāte un šuvju izpildījums, furnitūras stiprinājums, kā rezultātā šī lieta Jums nekalpos pārāk ilgi.

Kapsulas kolekcija

Kapsulas kolekcija – tas ir slavena zīmola un dizainera kopdarbs. Piemēram – Jodži Jamamoto kapsulas kolekcijas, kas paredzētas Salvatore Ferragamo. Neskatoties uz to, ka bieži vien tas ir tikai lielisks veids, kā piesaistīt patērētāju uzmanību, šādā veidā tiek izlaistas tik tiešām stilīgas un skaistas lietas.

Kruīza kolekcija

Kruīza kolekcijas tiek izlaistas starp sezonām un ļoti bieži ir pavasara-vasaras kolekcijas pirmā versija. Pamatojoties uz kruīza kolekcijām, var izdarīt secinājumus par nākamās sezonas galvenajām tendencēm.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!