8 produkti, kas nostiprina matus

Diemžēl ar matu izkrišanu saskaras ne tikai vīrieši.

Arī sievietēm bieži vien nākas saskarties ar šo problēmu. Pārkarsējāt matus ar fēnu, izvēlējāties ne pārāk saudzīgu matu krāsu, ielikāt ilgviļņus, upurējot savu matu veselību skaistuma dēļ. Un sākas problēmas…

Matu ķemme ir pilna ar matiem, bet tie nebeidz krist ārā, tāpēc Jūs lieku reizi baidāties tos sapīt bizē, nemaz nerunājot par loku šķērēm. Ko darīt?

Šoreiz mēs Jums neieteiksim nekādas maskas, šampūnus vai injekcijas. Mēģināsim risināt šo problēmu no iekšpuses. Kas jāēd, lai nostiprinātu matus? Piedāvājam Jums iepazīties ar dažiem produktiem, kas palīdzēs nostiprināt Jūsu matus.

1. Kvieši

Kvieši

Kvieši ir bagāti ar dzelzi. Ēdiet maizi, bulciņas un citus miltu izstrādājumus. Cenšoties nostiprināt matus, neaizmirstiet par savu figūru, tāpēc pārlieku neaizraujieties!

2. Citrusaugļi

Citrusaugļi

Apelsīni, greipfrūti, laimi, citroni – izvēlieties to, kas Jums vairāk patīk. Tas ir gan garšīgi, gan arī veselīgi – jo citrusaugļu sastāvā ir vitamīns C, bet tas stimulē matu augšanu.

3. Mandeles

mandeles

Mandeles ir bagātas ar vitamīnu Е, bez tam, to sastāvā ir daudz proteīna. Vēl mandeles mēdz dēvēt par dabīgo aspirīnu.

Iedomājieties – 15 mandeles = 2 tabletes aspirīna, tāpēc ēdiet riekstus, un Jums būs ne tikai stipri mati, bet arī pāries galvassāpes.

4. Liellopu gaļa

Lielopu gaļa

Tūlīt veģetārieši sāks nervozēt, taču cinka, dzelzs un vitamīna A daudzums, kas atrodas liellopu gaļas sastāvā, pilnīgi iespējams, liks atkal kļūt par gaļēdāju!

Ieteicams Jums vismaz divas reizes nedēļā apēst liellopu gaļas gabaliņu. Savukārt tad, ja Jūs tomēr esat pārliecināta veģetāriete, tad aizstājiet gaļu ar olām un olbaltumvielām.

5. Soja

Soja

Soja un sojas produkti spēj paaugstināt hemoglobīna līmeni cilvēka organismā. Tas ļauj Jums piesātināt savu organismu ar skābekli un padarīt matus spēcīgus un skaistus.

6. Zivis

Zivis

Zivis ir ļoti veselīgas, tostarp matiem. Daudzi šī iemesla dēļ dzer zivju eļļu. Ēdot zivis Jūs saņemat olbaltumvielas, cinku, vitamīnu В12. Ja Jūs varat atļauties ēst lasi – tas ir vēl labāk!

7. Sīpoli

Sīpoli

Saviebāties? No bērnības Jums mamma nebeidz skandināt – sīpoli ir veselīgi! Bet mamma taču nemelos un neko sliktu neieteiks. Tāpēc ēdiet sīpolus, jo tur ir daudz vielu, kas veselīgas matiem.

8. Biezpiens

Biezpiens

Liess biezpiens ir veselīgs ne tikai matiem, bet arī nagiem un zobiem. Lietojot uzturā biezpienu, Jūs uzņemsiet kalciju un olbaltumvielas!

Izņemot visu iepriekš minēto, Jums vajadzētu nopietnu uzmanību veltīt savai ēdienkartei, ja Jums ir spilgti izteikti taukaini vai sausi mati.

Pirmajā gadījumā Jums vajadzētu pacensties izslēgt no savas ēdienkartes taukainus ēdienus. Centieties ēst pēc iespējas mazāk ceptu, bet vairāk dārzeņus un augļus.

Savukārt tad, ja Jums ir sausi mati, Jums tāpat vajadzētu izvairīties ēst ceptus ēdienus, un pēc iespējas vairāk ēst salātus, sieru, dārzeņus un olas.

Esiet skaistas un rūpējieties par savu matu skaistumu!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!