6 iemesli, kāpēc regulāri jāapmeklē ginekologs

Lielākai daļai ginekoloģisko saslimšanu nav ievērojamu simptomu, tāpēc tās iespējams konstatēt tikai apskates laikā. Pie šādām slimībām pieskaitāma dzemdes mioma, endometrioze, infekcijas, kuras tiek nodotas dzimumceļā, dzemdes kakla vēzis un citas problēmas, kuras var itin viegli atrisināt, ja tās tiek atklātas agrīnā stadijā.

ginekologs

1. Nieze un dedzinoša sajūta

Kā arī izdalījumi no dzimumorgāniem. Normālā situācijā izdalījumi no dzimumorgāniem ir bezkrāsaini, nelielā daudzumā, tie ir bez smaržas un neizraisa kairinājumu. Izdalījumu daudzums atkarīgs no menstruālā cikla fāzes. Tā, piemēram, uzreiz pēc mēnešreizēm izdalījumi parasti ir ļoti nelieli un caurspīdīgi, menstruālā cikla vidū tie kļūst lielāki un staipīgi, bet otrajā fāzē tie iegūst baltu nokrāsu un iemanto nelielu skābenu smaržu, kļūstot staipīgi un necaurspīdīgi.

2. Menstruālā cikla traucējumi

Parasti menstruālais cikls ilgst 21 – 35 dienas, no kurām trīs-septiņas dienas – menstruācija. Aizkavēšanās, ļoti apjomīga vai ilgstoša, vai tieši pretēji – īsa un ļoti skopa menstruācija, vemšana, galvas sāpes, reiboņi liecina par to, ka Jums nekavējoties jādodas pie ārsta.

3. Kontracepcijas piemeklēšana

Tieši Jums piemērotu kontracepcijas veidu varēs piemeklēt ārsts-ginekologs. Nedz reklāma, nedz arī draudzeņu padomi nedrīkst ietekmēt Jūsu izvēli.

4. Bieža dzimumpartneru maiņa

Daudzas infekcijas ielaistā stāvoklī var izraisīt nopietnas saslimšanas, kurām nav nekādu īpašu simptomu, piemēram, cilvēka papilomas vīruss (CPV). Tam nav raksturīgu pazīmju vai simptomu, tāpēc lielākā daļa cilvēku nemaz nenojauš to, ka ir inficēti ar šo vīrusu vai arī pārnēsā to. Dzīves laikā ar to inficējas līdz 70% jauno seksuāli aktīvo cilvēku, bet tas ir apmēram 13% no visas pasaules iedzīvotājiem. Onkoloģijas nodaļās arvien biežāk sastopamas 25-30 gadus vecas pacientes. Tāpēc nevajadzētu aizmirst par kontracepciju un regulāru ginekologa apmeklēšanu.

5. Grūtniecības jautājumi

Ja uzsākot regulāras seksuālās attiecības, Jūs 12 mēnešu laikā bez kontracepcijas lietošanas nepaliekat stāvoklī, tad tas liecina par to, ka Jums noteikti jādodas pie ginekologa, lai noskaidrotu patoloģiju.

6. Plānveida apskate pie ginekologa

Pie ginekologa jādodas ne tikai tad, ja Jums ir radušās problēmas, bet tad, kad tās atrodas tikai iedīgļa stadijā. Tāpēc profilaktiskām apskatēm jānotiek ne retāk kā reizi pusgadā – tad Jūs varēsiet novērst iespējamās slimības, nevis censties izārstēt jau esošās.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!