5 viskaitīgākie produkti zobiem

No konfektēm Tev sāpēs zobi, labāk apēd kādu ābolu”, tā bieži vien mums bērnībā mēdza teikt vecmāmiņa. Bet Londonas Stomatoloģijas institūta zinātnieki nākušu pie slēdziena, ka āboli nav nemaz labāki par saldumiem, protams, ja mēs runājam par zobu veselību. Tikai retā no mums zina, ka āboli kaitē mūsu zobiem apmēram 4 reizes vairāk, nekā gāzētie dzērieni.

zobi

Āboli

Zinātnieki aprēķināja, ka dažas ābolu šķirnes var saturēt pat 4 ēdamkarotes cukura, kas paaugstina skābuma līmeni mutes dobumā. Kā jau visiem zināms, skābumu neitralizē kalcijs, un tieši viņš stiprina zobus. Tāpēc dietologi rekomendē ēst ābolus kopā ar sieru. Vēl aizsargāt zobus ēšanas laikā palīdzēs tas, ja Jūs pirms ēšanas iztīrīsiet zobus.

Zinātnieki uzsvēra, ka galvenā problēma ir nevis tas, ko mēs ēdam, bēt kā mēs to darām. Ja cilvēks ļoti lēni ēd ābolu, tad augstais skābuma līmenis mutes dobumā paspēj nodarīt kaitējumu mūsu zobiem.

Vīns, alus un augļu sulas

Regulāra šo dzērienu lietošana paaugstina stomatoloģisko saslimšanu varbūtību 4 reizes. Ārsti iesaka dzert sulu ar salmiņu un izvēlēties svaigi spiestas sulas bez cukura. Savukārt vīnu dzeriet tikai svētkos, bet „aizmirst” par alus eksistenci nāks par labu ne tikai zobiem, bet arī Jūsu figūrai.

Musli batoniņi

Iemesls, kāpēc veselīgie musli batoniņi iekļuva stomatologu „melnajā sarakstā” ir gaužām vienkāršs – tiem ir paaugstināts cukura daudzums. Ārsti iesaka ēst ne mazāk kā 5 reizes dienā (tostarp, otrās brokastis un launagu). Šāds ēšanas režīms palīdzēs izvairīties no „uzkošanas” starp ēdienreizēm, jo visbiežāk tieši batoniņi ir tie, kurus mēs ēdam, kad nav laika paēst normālas pusdienas.

Starp citu, zobu tīrīšana uzreiz pēc ēšanas nemaz nav tik veselīga, kā pieņemts uzskatīt. Ar skābēm bojātā zobu emalja ir ļoti trausla, tāpēc zobu tīrīšana nodarīs tai vēl lielāku kaitējumu. Ja Jūs vēlaties iztīrīt zobus pēc ēšanas, tad pagaidiet kādas 30 minūtes.

Pret košļājamām gumijām stomatologiem ir divējāda attieksme: vieni uzskata, ka košļājamā gumija bez cukura (pārsvarā tās, kurām ir augļu garša) satur skābi. Šī skābe negatīvi ietekmē zobu emalju, tādējādi paaugstinot zobu bojāšanās risku.

Neskatoties uz to, veikto pētījumu rezultāti liecina, ka košļājot košļājamo gumiju pēc pilnvērtīgas maltītes un pat pēc „uzkošanas” starp ēdienreizēm, var samazināt kariesa risku apmēram par 40%. Sevišķi košļājamā gumija ir efektīva tad, ja Jūs to košļāsiet 20 minūtes pēc ēšanas, kad skābe ir ļoti agresīva.

< Iepriek??jais raksts
Joga acīm
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!