5 lietas, kas mainīja pasauli

Mēs esam pieraduši. Ka katru dienu pasaulē parādās desmitiem un simtiem jaunas lietas.

Lielākā daļa no tām – modernas tehnoloģijas.

Grūti iedomāties, ka daudzi sīkumi, kurus mēs izmantojam, kādreiz arī tika uzskatītas par inovācijām.

sudraba galda piederumi

Šīs lietas savā laikā pārsteidza pasauli ne mazāk, kā tagad mūs priecē smārtfoni un planšetdatori.

Mēs pastāstīsim par 5 lietām, kuras kādreiz kļuva par ģeniālu atklājumu.

1. Dakšiņa

Dakšiņa – visjaunākais galda piederums. Pirmie dakšiņu, kurai bija tikai divi zobi, izmantoja bizantieši. No Bizantijas tā nokļuva Itālijā, kur tā kļuva populāra pateicoties tam, ka ar to bija parocīgi ēst garos spageti.

Starp citu, tieši dēļ spageti bizantiešu dakšiņai Itālijā pievienoja trešo zobiņu. Ceturtais zobs dakšiņai parādījās tikai XVIII gadsimtā, bet tādu mēs to izmantojam joprojām.

2. Televizora pults

Pirmā televizora pults parādījās pagājušā gadsimta 50-tajos gados. Mehāniskā pults izmantoja ultraskaņas viļņus.

Amizanti, kamēr pultis izmantoja ultraskaņu, bet televizori – ultraskaņas raidītāju, par televizora pulti varēja izmantot, piemēram, bērnu ksilofonu, kuram bija tādas pašas frekvences kā televizora pultij.

Mūsdienu distances vadības ierīces izmanto ultravioletos starus, bet tas ļauj vadīt pārsteidzoši daudz un visdažādākās ierīces.

3. Lodīšu pildspalva

Lodīšu pildspalva – tā ir pārsteidzoši vienkārša konstrukcija, kura parādījās tikai pagājušā gadsimta 30-tajos gados. Par tās izgudrotāju uzskata ungāru žurnālistu Laslo Biro.

4. Drošs skuveklis

Pirms drošā skuvekļa parādīšanās, visi skuvekļi bija ļoti asi, tāpēc ar tiem varēja viegli savainoties. Kings Žilets ieguva patentu uz drošu skuvekli ХІХ gadsimta beigās.

Francūzim izgudrot drošo skuvekli palīdzēja visparastākā ēvele. Bet tikai Žiletam ienāca prātā pārklāt dubulto asmeni ar divām aizsargplāksnēm un pievienot rokturi. Šķiet, tas nav nekas sarežģīts, bet šis vienkāršais izgudrojums izmainīja miljoniem cilvēku dzīvi.

5. Porolons

ХХ gadsimta 40-tajos gados vācu zinātnieki pavisam nejauši izgatavoja „brāķētu” poliuretānu – tam bija ļoti daudz burbulīšu, tāpēc tas nederēja parastiem mērķiem. Tagad mēs to pazīstam ar nosaukumu „porolons”. Kas tikai no tā netiek ražots: siltinājumi, spilvenu un krēslu, mēbeļu, mīksto rotaļlietu pildījumi, kā arī sūkļi trauku mazgāšanai.

Starp citu, arī sūkļi ir izcils cilvēces atklājums, kaut arī ne tik ļoti pamanāms, bet tomēr ļoti svarīgs mūsu veselībai un labsajūtai.

Beidzot cilvēki varēja aizstāt neērtos un dārgos higiēnas aksesuārus ar praktiskiem un cenas ziņā pieejamajiem sūkļiem, ar kuriem labi mazgāt gan ķermeni, gan arī traukus.

Iemācieties novērtēt pirmajā brīdī pašsaprotamu lietu nozīmi mūsu dzīvē, jo tieši šīs lietas padara mūsu dzīvi daudz patīkamāku un komfortablāku.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!