40 mazas viltības, kas palīdzēs notievēt

Veselīga pārtika, sports, motivācija… Galvenie tievēšanas veidi zināmi visām, tomēr par dažām viltībām, zināms tikai retai no mums. Tieši tāpēc mēs sastādījām 40 visvienkāršāko un bieži vien pat ļoti negaidītu ieteikumu sarakstu, kas palīdzēs Jums notievēt bez liekām pūlēm.

40 mazas viltības, kuras palīdzēs notievēt

1.Aptuveno diennakts kaloriju daudzumu, kas neļaus Jums pieņemties svarā, var aprēķināt pēc sekojošas formulas. Izdaliet savu svaru kilogramos ar 0,45 un pareiziniet ar 14. Savukārt, ja Jūs vēlaties ne tikai saglabāt savu formu, bet notievēt, tad veiciet tos pašus aprēķinus, tikai reālā svara vietā ievietojiet vēlamo. Pieturoties pie šī samazinātā skaitļa, Jūs zaudēsiet kilogramus – bez šaubām tas notiks ļoti lēni.

2.Uzkaisiet pa virsu putrai, jogurtam, kafijai un jebkuriem citiem ēdieniem kanēli. Kanēlis paātrina metabolismu, un tikai puse tējkarotes dienā palīdzēs Jums atbrīvoties apmēram no viena kilograma mēnesī.

3.Ja Jūs ēdat pusdienas birojā, tad neēdiet pie sava darba galda. Pētījumi liecina, ka, ēdot pie televizora vai datora monitora, cilvēki vidēji apēd par 250 kilokalorijām vairāk.

4.Biežāk smejieties. 10 – 15 minūtes ilga smiešanās katru dienu nedēļas laikā palielina kaloriju izlietojumu par 280 kilokalorijām.

5.Pateicoties šķiedrvielas sastāvam un nelielam kaloriju daudzumam, burkānu sula palīdz notievēt par 1,8 kg 1,5- 2 mēnešu laikā. Ieteicamā deva - 1 glāze (200 ml) dienā.

6.Dzeriet kalciju tabletēs. Šis mikroelements veicina tauku sašķelšanos un padara šo procesu par  2,6% efektīvāku.

7.Fitnesa nodarbību vai pastaigas laikā klausieties ritmisku mūziku – tas motivēs uz fiziskām aktivitātēm un palīdzēs Jums ilgāk nebeigt šo nodarbi.

8.Neizslēdziet no savas ēdienkartes liesu sarkano gaļu. Olbaltumvielām bagātie produkti palīdz uzaudzēt muskuļu masu, bet muskuļu audi sadedzina daudz vairāk kaloriju, nekā taukaudi, pat esot miera stāvoklī.

9.Dodieties uz fitnesa klubu kopā ar draugiem. Kā liecina statistikas dati, cilvēki, kuri nodarbojas ar sportu paziņu vai draugu lokā, notievē par 30% vairāk, nekā sportisti-vientuļnieki.

10.Ēdiet pēc iespējas mazāk sāli un pēc iespējas vairāk sarkanos piparus. Bezsāls diēta palīdzēs atbrīvoties no liekā šķidruma, bet piparu sastāvā ir kapsaicīns, kurš palielina vielmaiņu par 25%.

11.Saskaņā ar britu ārstu aptauju, viens no galvenajiem spontānas pārēšanās iemesliem  - tas ir stress darbā. Ja Jūs nervozējat, tad apsēdieties un pāris reizes dziļi ieelpojiet, vēl varat pamēģināt diafragmālās elpošanas tehniku (kad ieelpa tiek veikta uz vēdera preses muskuļu rēķina). Jūs pakāpeniski nomierināsieties, un Jums pazudīs vēlme ēst.

12.Ar fitnesu jānodarbojas no rīta, pirms brokastīm. Pirmkārt, tas paātrinās metabolismu, bet otrkārt, tā organisms izlietos enerģiju, kura iegūta nevis no pārtikas, bet no Jūsu taukaudiem.

13.Lietojiet sojas mērci. Saskaņā ar nesen veiktajiem pētījumiem, sojas olbaltumvielas īpašā veidā ietekmē mūsu garšas receptorus, tādēļ sāta sajūta iestājas daudz ātrāk.

14.Pirms ķeršanās klāt pie maltītes, sagrieziet visus lielos pārtikas gabalus daudz mazākos gabaliņos. Tas ļaus Jums apēst apmēram 20% mazāk, jo mazos gabaliņos sagriezta porcija cilvēkam šķiet lielāka nekā tad, ja uz šķīvja ir viens liels gabals, piemēram karbonāde. Bet apmānot savas acis, Jūs pie viena apmānīsiet arī savu vēderu – tā Jūs ātrāk būsiet paēdusi.

15.Visefektīvākais trenažieris (raugoties no kaloriju sadzedzināšanas viedokļa) - skrejceliņš. Visefektīvākā slodze pēc skriešanas – tā ir staigāšana, ar ko Jūs varat nodarboties arī ārpus trenažieru zāles sienām.

16.Angļu dietologi par vislabākajām brokastīm atzinuši vārītu olu ar maizi vai augļiem. Olas ir bagātas ar olbaltumvielām, pateicoties kam organisms daudz labāk izlietos visas dienas garumā uzņemtās kalorijas, bet šī ēdiena sastāvā esošie ogļhidrāti uzlādēs Jūs ar enerģiju un neļaus ātri sajust izsalkumu.

17.Sarkanvīns aizkavē tauku uzkrāšanos vidukļa rajonā. Šādu efektu nodrošina sarkanvīna sastāvā esošais resveratrols, kurš atrodas vīnogās. Tikai nepārcentieties: Jums pietiks ar vienu glāzi dienā.

18.Pirms sēžaties pie galda, ieslēdziet mierīgu klasisko mūziku. Pie šādas mūzikas cilvēki apēd vidēji par 15—20% mazāk, jo gremo lēnāk un ātrāk izjūt sāta sajūtu.

19.Košļājiet košļājamo gumiju bez cukura uzreiz pēc ēšanas un  divas stundas pēc tam. Tas palīdzēs uzveikt nemotivētu izsalkuma sajūtu.

20.Pat tad, ja Jūs esat ļoti nogurusi, nekad nenonieciniet intīmās attiecības. Seksa laikā Jūs 20 minūtēs sadzedzināsiet 150 kcal, bez tam sekss veicina īpaša hormona izstrādāšanos, kurš palielina metabolismu.

21.Ēdiet granātābolus. Šī augļa sēklu sastāvā ir viela, kura aizkavē tauku nogulsnējumu veidošanos, bet saldā garša mazina izsalkumu.

22.Gaļu gatavojiet nevis uz pannas, bet cepeškrāsnī vai uz grilla (tāda funkcija ir gandrīz visām mūsdienu plītīm). Šis apstrādes veids palīdz izvadīt no gaļas liekos taukus, bet cepšana, tieši otrādi, to pavairo.

23.Zaļajā tējā kofeīns apvienojas ar īpašu antioksidantu, kurš paātrina tauku pārstrādāšanos enerģijā. Tādējādi, regulāri lietojot šo dzērienu, iespējams paātrināt vielmaiņas darbību gandrīz par 20%.

24.Aizstājiet salātus un citus zaļumus ar spinātiem. Spinātiem ir ļoti maz kaloriju un vislielākais šķiedrvielu daudzums, kas veicina kuņģa zarnu trakta darbību un palīdz organismam daudz efektīvāk sadalīt taukus.

25.Pamēģiniet ēst kazas sieru govs siera vietā: kazas sieram ir par 40% mazāk kaloriju, bet tai pat laikā kazas siera sastāvā ir tāds pats vērtīgo elementu daudzums.

26.Makaronu vai griķu vietā ēdiet lēcas vai pupiņas. Pupiņās ir daudz šķiedrvielu un īpašās aminoskābes, pateicoties kam Jūs varēsiet izvairīties no tauku nogulsnējumiem. Ēdot 2,5 mēnešus pupiņas makaronu vietā Jūs varēsiet tikt vaļā apmēram no 7 kg.

27.Nedrīkst pilnībā izslēgt no savas ēdienkartes taukus, kaut vai tāpēc, ka tie nepieciešami daudzu vitamīnu un minerālvielu absorbcijai. Labāk aizstājiet tos ar „veselīgajiem” taukiem, proti, treknu piena un gaļas produktu vietā ēdiet tītara gaļu, zivis, linsēklu un olīveļļu, olas, riekstus. Virkne veikto pētījumu rāda, ka šāda veida aizstāšana ne tikai palīdz notievēt, bet arī ir ārkārtīgi veselīga sirdij.

28.Nekad neizlaidiet brokastis. Atteikšanās no rīta maltītes palielina summāro dienas kaloriju patēriņu apmēram par 100 kcal.

29.Neskatoties uz to, ka āboli stimulē kuņģa sulas izstrādāšanos un rosina apetīti, viena ābola apēšana 15 minūtes pirms pusdienām vai vakariņām samazina summāro kaloriju patēriņu apmēram par 150—200 kalorijām diennaktī. Zinātnieki skaidro šo faktu ar to, ka ābolos ir ļoti liels šķiedrvielu daudzums.

30.Salāti, kuriem pievienota olīveļļa, ir vairāk „diētiski”, nekā sausi dārzeņi. Kad mēs lietojam olīveļļu, tad mūsu organismā tiek izstrādāta īpaša olbaltumviela, un tā paziņo mūsu smadzenēm, ka izsalkuma sajūta ir mazināta. Tas ļaus Jums izvairīties no pārēšanās.

31.Tomātu sastāvā ir rets komponents, kurš mazina izsalkuma hormona izstrādāšanos. Lai izjustu tā darbību, Jums tikai jāapēd dažas šķēlītes pusdienu laikā, jāuzliek plānu šķēlīti uz sviestmaizes vai jāpievieno klāt olu kultenim.

32.Ideālais intervāls starp ēdienreizēm - 3 stundas. Ja Jūs gaidīsiet līdz nākamai ēdienreizei, tad strauji mainīsies cukura līmenis asinīs, tiks traucēta vielmaiņa, tāpēc Jūs riskējat pārēsties nākamās ēdienreizes laikā.

33.Pievienojiet gaļas un dārzeņu ēdieniem papriku. Paprikā ir ļoti maz kaloriju, toties ir ļoti daudz C vitamīna, kurš nepieciešams tauku uzkrājumu pārstrādāšanai enerģijā.

34.Izņemot olīveļļu, salātiem var pievienot klāt etiķi vai salātu mērces, kuru sastāvā ir etiķis. Etiķa sastāvā ir skābe, kura paātrina tauku sadalīšanās procesu un palīdz notievēt.

35.Neēdiet steigā. Apsēžoties pie galda cilvēks apēd par 30% mazāk.

36.Centieties pusdienot kopā ar cilvēkiem, kuri maz ēd. Kā liecina psihologu veiktie novērojumi, cilvēki zemapziņā salīdzina savas porcijas izmēru ar kaimiņa porcijas izmēru un pielāgojas tam. Tāpēc sievietes, kuras pusdieno kopā ar vīriešiem, parasti apēd par 20-35% vairāk, nekā parasti. Tāpēc daudz labāk pusdienot kopā ar savu draudzeni.

37.Lai cik arī Jūs nebūtu nogurusi, nekad neiekrītiet atpūtas krēslā uzreiz pēc fitnesa nodarbības vai citas intensīvas slodzes. Neliela 15-20 minūšu ilga pastaiga paildzinās tauku sadedzināšanas procesu, savukārt strauja apstāšanās, tieši otrādi, samazinās Jūsu pūliņu efektu līdz minimumam.

38.Enerģijas dzērienos ir  4 – 8 reizes vairāk kaloriju nekā kafijā un tie veicina strauju cukura līmeņa paaugstināšanos asinīs. Tāpēc kafija, pat šķīstošā, nedaudz paātrinās Jūsu metabolismu un palīdzēs cīnīties ar liekajiem kilogramiem, savukārt enerģijas dzērieni, tieši otrādi, var kalpot par liekā svara parādīšanās iemeslu.

39.Nedzeriet sulas no pakām: to sastāvā ir pārāk daudz cukura un salīdzinoši daudz kaloriju (40 – 60 uz 100 ml). Svaigi spiestām sulām ir tāds pats kaloriju daudzums, toties šādu sulu sastāvā ir vieglāk pārstrādājams cukurs, bez tam svaigi spiestās sulās ir daudz vairāk  šķiedrvielu.

40.Zema tauku satura pienam ir gandrīz 2 reizes mazāk kaloriju, nekā parastam pienam, toties tik pat daudz kalcija un fosfora, kuri pastiprina tauku pārstrādes procesu šūnās. Bez tam, piena tauki ir kaitīgi sirdij un asinsvadiem, tāpēc tas noved pie holesterīna līmeņa paaugstināšanās.

Photo:© Wojciech Gajda,www.photoxpress.com

Varbūt zini vēl kādu labu paņēmienu? Pievieno to komentāros!

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!

2 Koment?ri ?im rakstam. Pievieno ar? savu viedokli!

  1. Leila 19/09/2011 at 22:05 -

    Ļoti priecājos par šo rakstu.Ņemšu vērā ,arī sev atzīmēju daudzko.Un ceru ka izdosies samazināt svaru.Liels paldies! Šo to jau pielietoju.

  2. Lola 15/04/2013 at 12:44 -

    Nepalīdz. Jo es jau esmu tieva XD