11 veidi kā nokrāsot lieldienu olas, neizmantojot „ķīmiju”

Lielā, Zaļā jeb Tīrā ceturtdiena – tā ir diena, kad jāuzkopj un jāizrotā savu mājokli, kā arī jākrāso Lieldienu olas.

lieldienu olas

Visvieglākais un patīkamākais process – tā ir olu krāsošana. Tiesa, tikai dažiem „olu māksliniekiem” zināms, kā pareizi nokrāsot olas, lai tās neieplaisātu verdošā ūdenī, bet krāsa sanāktu intensīva.

Lai olu čaumala paliktu neskarta līdz vārīšanas beigām, olas pirms vārīšanas jāpatur istabas temperatūrā vismaz vienu stundu. Ūdenim vēlams pievienot vienu ēdamkaroti sāls. Vēl var uz viena olas galiņa izdurt nelielu caurumiņu. Lai krāsa uzklātos līdzeni, pirms olu krāsošanas, tās jāattauko – jānoslauka ar ziepjūdeni vai spirtu.

Tagad ķersimies klāt pašiem olu krāsošanas veidiem.

1. Sīpolu mizas — tas ir vispopulārākais un pieejamākais veids. Olas var nokrāsot no gaiši dzeltenām līdz sarkanīgi-brūnām. Krāsa atkarīga no novārījuma koncentrācijas. Jāpagatavo novārījumu no sīpolu mizām un jāļauj tam ievilkties. Ja Jūs vēlaties, lai krāsa būtu intensīvāka un piesātinātāka, tad jāņem pēc iespējas vairāk sīpolu mizas un jāvāra apmēram pusstundu un tikai pēc tam tur jāliek iekšā olas un jāvāra vēl 10 minūtes. Pēc tam tās jāņem ārā un jāatdzesē.

2. Lai iegūtu olas dzeltenā vai zeltainā krāsā, tās jākrāso ar bērzu lapām. Novārījums tiek pagatavots no bērzu lapām, tās var būt kaltētas, vai arī jaunas bērza lapas. Vārīt apmēram pusstundu, tad nomazgāt olas, ielaist tās novārījumā un vārīt vēl 10 minūtes pēc uzvārīšanās. Pēc izņemt ārā un atdzesēt.

3. Jau novārītas olas ierīvēt ar sulu (biešu, burkānu vai spinātu sula).

4. Ielikt olas katliņā, apliet tās ar ūdeni. Pievienot tējkaroti etiķa. Vārīt 15 minūtes ar dabīgām krāsvielām.

Gaiši sarkana krāsa — bietes vai mellenes.

Oranža krāsa — sīpoli.

Gaiši dzeltena krāsa — apelsīni vai citroni, burkāni.

Dzeltena krāsa — kurkumas saknes, valriekstu mizas.

Gaiši zaļa krāsa — spinātu vai nātres lapas.

Zaļa krāsa — zaļie āboli.

Zila krāsa — sarkanā kāposta lapas.

Smilšu vai brūna krāsa — kafija.

Ja Jūs pēc krāsošanas ieliksiet olas šajā novārījumā ledusskapī un turēsiet visu nakti, tad krāsa sanāks daudz intensīvāka.

5. Mitras olas apviļāt sausos rīsos, ietīt marlē (marles galus stingri jāsasien ar diegu, lai rīsi pieliptu olai) un vārīt sīpolu mizās parastā veidā. Sanāks olas ar punktiņiem.

6. Lai iegūtu marmora olu efektu, olas jāietin ar sīpolu mizā un pa virsu jāuzsien kādu kokvilnas materiālu.

7. Pirms krāsošanas olas var aptīt ar krāsainiem diegiem, tad sanāks interesanti raksti.

8. Novārīt olas sodas ūdenī. Ietīt olas krāsainās lupatiņās, apsiet ar diegu. Atkal novārīt šajā pašā ūdenī, ļaut atdzist, tad atvērt lupatiņas.

9. Noraujiet dažādas formas jaunās lapiņas (piemēram, pētersīļu lapas). Pielikt pie olām šīs lapiņas, aptīt ar zeķi un cieši sasiet. Iemērkt stiprā sīpolu mizu novārījumā. Ilgi vārīt.

10. Ar jebkuru pārtikas krāsu nokrāsotas olas vēl karstas noslaucīt ar salveti, ielikt glāzē vai nolikt uz olu paliktņa un izkrāsot tās ar tievu akvareļu otiņu, kamēr tās nav atdzisušas. Šeit viss atkarīgs tikai no Jūsu fantāzijas.

11. Vēl olas var nokrāsot ne tikai no ārpuses, bet arī no iekšpuses. Vārīt olas 3 minūtes, pēc tam tās izņemt un dažās vietās caurdurt čaumalu ar adatu. Pēc tam vārīt vēl neilgu laiku, kamēr tās būs gatavas spēcīgā novārījumā, kam pievienotas krustnagliņas, kanēlis un koriandrs.

Pēc olu krāsošanas, lai piešķirtu tām spīdumu, ierīvēt tās ar augu vai olīveļļu.

< Iepriek??jais raksts
5 lietas, kas mainīja pasauli
N?kamais raksts >
Lieldienu galda servēšana
Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!