100 padomi kā efektīvi notievēt

1. Ēdiet tikai sēžot. „Uzkošana” stāvot kājās, steigā, vai uz ielas noved pie tā, ka mēs apēdam vairāk.

100 padomi kā efektīvi notievēt

2. Neēdiet papildus porcijas pat tad, ja šis ēdiens ir sevišķi garšīgs. Vienmēr stingri ievērojiet šo noteikumu – izbaudiet un priecājieties par to, kas jau ir uzlikts uz šķīvja.

3. Dodieties iepirkties vienmēr paēdusi, jo tad ir vieglāk pārvarēt kārdinājumu nopirkt kaut ko garšīgu, ko Jūs nemaz nedrīkstat ēst.

4. Dodoties uz veikalu, sastādiet sarakstu un nepērciet neko lieku.

5. Dodieties pastaigā viena vai ar suni tikai pēc brokastīm (nevis pirms), jo tad Jūs sadedzināsiet vairāk kalorijas, nekā tukšā dūšā.

6. Otrajās brokastīs vai launagā ēdiet iepriekš sagatavotu pārtiku un ļoti maz: saujiņu žāvētas plūmes, glāzi piena ar samazinātu tauku saturu, mazu sviestmaizi ar vārītas vistas gabaliņu un salātu lapu vai sieru. Labāk ēst kaut ko iepriekš sagatavotu, nekā ēst to, kas pagadās pa rokai.

7. Ja Jūs ļoti moka izsalkums, tad apēdiet nedaudz augļus, piemēram, plūmes (ziemā – žāvētas), bet pēdējo kauliņu atstājiet mutē. Tas ļaus Jums apmānīt savu vēderu.

8. Ēšanas laikā neskatieties televizoru, nelasiet grāmatu vai avīzi. Koncentrējieties uz ēšanu, ēdiet ar baudu, izgaršojiet katru kumosu, lai Jums nenāktos sev pārmest par to, ka, skatoties seriālu, apēdāt trīs reizes vairāk.

9. Ēšanas laikā pēc katra apēstā kumosiņa nolieciet uz brīdi malā dakšiņu un nazi. Šī atkāpe no ritma mazliet mazinās apetīti, tāpēc Jūs apēdīsiet mazliet mazāk.

10. Gatavojiet tik daudz, cik paredzēts apēst vienā ēdienreizē. Ja Jūs pagatavojāt vairāk, lai ietaupītu laiku, tad uzlieciet uz galda tik daudz, cik plānojat apēst, bet pārējo – nekavējoties ielieciet ledusskapī.

11. Neēdiet vienā ēdienreizē vairāk par diviem ēdieniem: gaļas gabalu ar dārzeņiem un agļus vai gabaliņu sieru. Vairākkārtēja ēdienu maiņa pat tad, ja tie tiek ēsti nelielās porcijās, rosina apetīti. Tieši šī iemesla dēļ veikalos tiek pārdotas asās garšvielas.

12. Ja ir tāda iespēja, tad pusdienas vai vakariņas sadaliet divās ēdienreizēs. Piemēram, gaļu ar dārzeņiem, rīsiem vai makaroniem un zaļajiem salātiem apēdiet uzreiz, bet pārējo – augļus, gabaliņu siera – pēc divām stundām.

13. Katru gabaliņu ēdiet tā, it kā tas būtu kaut kas ārkārtīgi garšīgs, piemēram, ikri. Ēdiet nelielās porcijās, izgaršojot, kārtīgi sakošļājot un iedomājoties, ka katrs nākamais gabaliņš ir pēdējais. Tas ļaus Jums apēst mazāk, jo pilnīgi iespējams, izlemsiet, ka tieši šis gabaliņš ir pēdējais.

14. Pabeidziet ēst uzreiz, līdzko Jums sāk šķist, ka vēders ir nomierinājies. Apēdot vienu vārītu olu, gabaliņu siera un mazliet zaļos salātus, Jūs uz ilgu laiku apmierināsiet izsalkumu. Vēl izsalkumu uzveikt palīdzēs daži maizes gabaliņi.

15. Pasēdiet pie galda pēc maltītes vēl 15 minūtes, lai dotu sev laiku izjust sāta sajūtas iestāšanos, kas saglabāsies samērā ilgu laiku. Ēdot steigā nebūs tāda efekta, tāpēc Jūs jau pavisam drīz atkal sajutīsiet izsalkumu.

16. Ēšanas laikus un kaloriju daudzumu jāsaskaņo ar Jūsu ikdienas dzīves ritumu. Labāk apēdiet vairāk pirms darba, nekā pēc darba. Tāpēc labāk ļaut sev vaļu brokastu laikā, mazliet ierobežot sevi pusdienu laikā, bet pret vakariņām izturēties ļoti piesardzīgi, jo sevišķi tad, ja Jūs ēdat īsi pirms gulētiešanas.

17. Ja sanāca tā, ka Jūs vakar daudz ēdāt (uznāca vājuma brīdis vai bijāt viesībās), tad šodien pacentieties sevi ierobežot: apēdiet dārzeņu zupu, gandrīz bez sāls, melnās tējas vietā dzeriet zāļu tēju, ēdiet biezpienu ar samazinātu tauku saturu vai dzeriet pienu – un viss! Lai vieglāk paciestu šo gastronomisko „grēku nožēlošanu”, sadaliet šīs pieticīgās porcijas vairākās daļās, lai daudzuma ziņā tas būtu pēc iespējas vairāk, bet kaloriju ziņā – pēc iespējas mazāk. Būtu labi, ja Jūs šo „grēku nožēlošanu” turpinātu vēl vienu dienu.

18. Košļājamā gumija ar augļu garšu ļaus Jums uz kādu laiku apmānīt vēderu.

19. Dzeriet augļu sulas, tikai noteikti sajauciet to 50:50 ar ūdeni. Tas ļaus Jums aizpildīt vēderu, nomākt izsalkuma sajūtu un samazināt uzņemto kaloriju daudzumu.

20. Ja sēžot pie televizora Jūs esat pieradusi grauzt cepumus vai riekstus un nevarat no tā atradināties, tad nolieciet sev priekšā bļodu ar zaļajiem salātiem.

21. Sasaldējiet ledusskapī ūdeni, kam pievienotas piparmētras, vaniļa, zemeņu sula utt. ledus gabaliņos. Jūs varat sūkāt šo ledus gabaliņu brīžos, kad ļoti gribas ēst.

22. Kad Jums parādās nepārvarama vēlme apēst kaut ko tādu, kas kategoriski nav pieļaujams, tad apēdiet kaut ko citu – maizes vai siera gabaliņu. Tikai neēdiet to, ko ļoti kārojat, pat ne „pēdējo reizi”, jo bieži vien šī „pēdējā reize” izrādās „priekšpēdējā reize”.

23. Pirms doties uz banketu vai svinīgām vakariņām, kur būs ļoti daudz kārdinājumu, izdzeriet glāzi kefīra vai jogurta, vai arī apēdiet vārītu olu (kaut gan, ne visi dietologi to iesaka darīt).

24. Gatavojot augļu sulas, neizmetiet mīkstumus. Labāk ēdiet augļus veselus. Organismam nepieciešamas šķiedrvielas, bet no augļu šķiedrvielām Jūs nepieņemsieties svarā.

25. Sāciet pusdienas ar lielu dārzeņu vai vistas buljona krūzi (tik pat labi, tas varētu būt pagatavots no liesas liellopu gaļas). Pēc šādas mazkaloriju zupas, kas piepildīs Jūsu vēderu, Jūs apēdīsiet daudz mazāk.

26. Pagatavojiet sev plastmasas vai kartona glāzītēs sasaldētus dzērienus ar augļu gabaliņiem, lai izmantotu to kā „uzkodu”, kad būsiet izsalkusi.

27. Tieši tāpat var sasaldēt melno tēju.

28. Būtu labi, Ja Jums vienmēr pa rokai būtu sālīti vai marinēti gurķi. Sagrieziet tos mazos gabaliņos un lēnām ēdiet, kad Jūs sāk mocīt izsalkums.

29. Ja Jums uznāk nepārvarama vēlme apēst šokolādi, tad apēdiet vienu gabaliņu. Bet tikai vakarā un kopā ar maizes gabaliņu.

30. Sāciet maltīti ar sieru, protams, ar mazu tauku saturu. Ielāgojiet, ka labāk apēst siera šķēlīti, nekā cukura gabaliņu vai konfekti.

31. Izdzeriet 2-3 glāzes ūdens pirms ēšanas, lai piepildītu vēderu.

32. Jūsu ledusskapī jāatrodas tikai tiem produktiem, no kuriem nevar pieņemties svarā: pienam ar samazinātu tauku saturu, mazkaloriju sieram, liesai gaļai, olām, dārzeņiem, augļiem utt.

33. Centieties pēc iespējas biežāk gatavot ēdienus vienai reizei, lai lieki nekārdinātu sevi ar papildus porciju.

34. Aizstājiet klasiskās piedevas ar burkāniem, bietēm, puķkāpostiem, seleriju utt.

35. Jūsu brokastis: mīksti vārīta ola (varat apēst divas), mazliet vistas gaļas, siers. Šie produkti apgādās organismu ar proteīnu, bez tam tie ir samērā sātīgi produkti.

36. Vēl varat atļaut sev apēst brokastīs vienu sviestmaizi ar žāvētu netreknu desu un sinepēm.

37. Pacentieties ēst to, kur ir pēc iespējas mazāk kaloriju: piemēram, grauzdētu (vai mazliet sakaltušu) maizi, kurai pa virsu uzklāta plāna sviesta kārtiņa ar sinepēm.

38. Viens no vislabākajiem mazkaloriju dzērieniem ir tomātu sula, kurai var pievienot kaut ko asu.

39. Gaļu jācep ilgi un uz lēnas uguns, bet lai tā nekļūtu sausa, nepievienojiet eļļu, bet iesmērējiet gaļu ar sinepēm.

40. Lai olu kultenis nesanāktu pārāk trekns, ņemiet 2 olas, kurām pievienojiet 1 ēdamkaroti ūdens, pēc tam visu sakuliet un cepiet bez eļļas.

41. Gatavojot ceptu gaļu, aplejiet to, lai tā nekļūtu sausa, nevis ar eļļu vai buljonu, bet ar ūdeni.

42. Gaļu pirms cepšanas cepeškrāsni neierīvējiet ar speķi vai eļļu. Labāk cepiet to follijā.

43. Dārzeņu zupu gatavojiet no burkāniem, sīpoliem, pētersīļiem, bet kartupeļu vietā pievienojiet mazos gabaliņos sagrieztu ķirbi – tā zupai būs daudz mazāk kaloriju.

44. Sildot ēdienu (gaļa, dārzeņi) eļļas vietā katla dibenā ielejiet ūdeni vai vīnu.

45. Brokastīs labi ēst kukurūzas pārslas (ar samazinātu tauku saturu pienu) – tās daudzuma ziņā būs lielas un mazkaloriju brokastis.

46. Pērkot maizi, neņemat resnus maizes klaipus, bet labāk plānus, kuriem ir kraukšķīga garoziņa un pēc iespējas mazāk mīkstuma.

47. Olu kultenim nebūs tik daudz kaloriju, ja Jūs cepsiet vienu olu dzeltenumu ar trīs olu baltumiem.

48. Ja Jums garšo salda kafija, bet Jūs gribat mazāk lietot cukuru, tad dzeriet kafiju bez cukura, piekožot klāt ābolu vai uzdzerot pa virsu kafijas malkam ūdeni. Tas mazinās rūgtumu, bet kafijas aromāts saglabāsies.

49. Vēl varat mēģināt dzert rūgtu kafiju ar kardamona vai piparu graudiņiem.

50. Ja reiz tā ir noticis, ka Jūs nevarat iztikt bez alkohola, tad labāk dzeriet viskiju, kas atšķaidīts ar lielu daudzumu sodas ūdens.

51. Ābolu kompotu var pagatavot bez cukura, jo ābolos ir (līdz 15%) cukurs. Labāk pievienojiet nedaudz kanēļa, rozīnes, vēl varat pievienot 2-3 bumbierus. Protams, neizvēlieties skābus ābolus, piemēram, antonovku.

52. Gatavojot gaļai dārzeņu mērces, olīveļļu labāk aizstājiet ar jogurtu vai netreknu krējumu. Vēl varat pievienot mazliet vīna etiķi un ekstragonu.

53. Ja Jūs brokastu laikā dzerat augļu sulas, tad ņemiet vērā to, ka vislabākā ir greipfrūtu sula, jo tās sastāvā ir vielas, kas attīra nieres.

54. Košļājamā gumija palīdz apmānīt izsalkumu. Tomēr, ja Jūs esat izvēlējusies savu stingro diētu, tad ielāgojiet, ka košļājamā gumija parasti ir saldā apvalkā, un ja Jūs to pašā sākumā neizpļausiet, tad, rezultāts būs tāds, it kā Jūs būtu apēdusi 3-4 cukura graudiņus.

55. Jums garšo deserti? Tad centieties gatavot sev augļu želejas ar lielu želatīna daudzumu un bez cukura.

56. Gatavojot sautētu gaļu, ielieciet pannas vai katla dibenā no speķa nogrieztu ādiņu, pie kam ar speķi uz leju. Speķis gaļā neiesūksies, toties neļaus tai piedegt.

57. Karstu un aukstu gaļu labi apliet ar tomātu mērci, kas pagatavota pēc sekojošas receptes: 750 g tomāti, sagriezti uz četrām daļām, 1 smalki sagriezts sīpols, sarīvēta ķiploka daiviņa, 4 lauru lapas, šķipsniņa timiāna, karote cukura, sāls un pipari pēc garšas, pusglāze ūdens. Vārīt 45 minūtes slēgtā traukā, laiku pa laikam samaisot. Pirms lietošanas nokāst.

58. Dārzeņu salātiem krējuma vietā labāk pievienot nedaudz olīveļļas.

59. Diētisko majonēzi var pagatavot, olīveļļu aizstājot ar 1-2 cieti vārītiem olas dzeltenumiem, kurus jāsasmalcina ar dakšiņu vai jāsaputo mikserī, klāt pievienojot biezpiena gabaliņu, citrona sulu, baziliku, piparu un pētersīļus.

60. ja Jums garšo pica, tad gatavojiet to vismaz bez gaļas, desas un šķiņķa, bet tikai no dārzeņiem, sīpoliem un sēnēm.

61. Pastēti var pagatavot arī bez sviesta – ar pienu, olas baltumu, dārzeņiem un augļiem.

62. Gaļu labāk cept uz parastās, nevis teflona pannas – uz parastās pannas gaļa labāk izcepsies, kā arī no gaļas labāk iztecēs tauki.

63. Būtu labi, ja Jums vienmēr mājās būtu arbūzs. Protams, sezonas laikā. Arbūza gabaliņš lieliski samazina apetīti un remdē slāpes.

64. Centieties, kad vien tas ir iespējams, izvairīties no cepšanas eļļā (vispār uz taukvielām), labāk vāriet, sautējiet vai tvaicējiet. Vārītus dārzeņus, piemēram, pākšu pupiņas, zaļos zirnīšus eļļas vietā labāk apliet ar citronu, vīna etiķi, jebkurām citām garšvielām bez eļļas.

65. Desertu pagatavošanai (no kuriem jāizvairās), centieties pēc iespējas biežāk lietot bezkaloriju cukura aizvietotājus.

66. Ēdiena pagatavošanai, kur eļļa tiek izmantota kā saistviela, to labāk aizstāt ar rīvētu dārzeņu masu, kas pagatavoti uz liesa buljona bāzes.

67. Pavisam atteikties no cukura lietošanas ir grūti. Bet parasto cukuru (saharozi) var aizstāt ar monocukuru – glikozi.

68. Skābēti kāposti – tas ir lielisks diētisks ēdiens. Skābētiem kāpostiem ir maz kalorijas, organisms tos viegli pārstrādā, kā arī tie ir vitamīniem bagāti. To var ēst gan vienus pašus, gan arī pagatavot no tiem soļanku, pie nosacījuma, ka tiks pievienotas sēnes, liellopu gaļa, liesa desa vai vistas gaļa. Īsāk sakot, pēc iespējas mazāk tauku.

69. Sakultus olu baltumus (tas ir tīrais proteīns) var pievienot klāt rīvētiem dārzeņiem, pieliet kafijai piena vietā; omleti var pagatavot no vieniem olu baltumiem.

70. Dietologi iesaka vairāk ēst dārzeņus svaigā veidā. Gatavojot dārzeņu salātus atcerieties, ka burkānos un bietēs ir līdz 15 % cukura.

71. Pielīmējiet virtuvē uz sienas vai uz ledusskapja savu fotogrāfiju, kad Jūs bijāt slaida un skaista. Ja Jūs sev šajā fotogrāfijā nepatīkat, tad tā varētu būt kādas super zvaigznes fotogrāfija.

72. Ja Jums ir brīvs laiks, tad nesēdiet mājās. Dodieties pastaigā vai atrodiet sev kādu nodarbi mājās: uzkopiet dzīvokli, sakārtojiet skapjus, sastādiet izdevumu plānu nākamajam mēnesim. Visiem labi zināms, ka tad, ja mēs esam aizņemtas, tad mēs ēdam mazāk.

73. Laiku pa laikam vajadzētu aplūkot sevi no galvas līdz kājām, stāvot kailai pie spoguļa. Tievēšanai tas būs vislabākais stimuls.

74. Ja Jums parādīsies nepārvarama vēlme apēst kādu kūciņu vai šokolādes gabaliņu, tad pasakiet sev: labi apēdīšu, bet pēc 20 minūtēm. Par šo laiku var notikt jebkas, tāpēc pastāv iespēja, ka Jūs par to aizmirsīsiet.

75. Vislabāk, ja Jūsu ēdienkartē būs vienkārša, veselīga un racionāla pārtika. Pacentieties iztikt bez delikatesēm, kuras tikai rosina apetīti.

76. Atpūtas brīžos nodarbojieties ar vingrinājumiem, kas palīdzēs Jums iedvest sekojošo: man patīk sportot, es maz ēdu. Šīs frāzes palīdzēs Jums zemapziņā prātīgi un ieturēti izturēties pret ēdienu.

77. Tieši tādā pat veidā iedvesiet sev to, ka Jums garšo diētiskā pārtika, kura patiesībā Jums nemaz negaršo: jogurts, vārīti dārzeņi utt.

78. Ja Jūs vēlaties kaut ko tādu, ko diēta nepieļauj, tad padomājiet par negatīvajām sekām un sakiet sev: vai šīš trīs patīkamās minūtes ir nākamās trīs nedēļas vērtas, kas būs nepieciešamas, lai zaudētu svaru. Protams, kārdinājums var izrādīties spēcīgāks par Jums, jo sevišķi sākumposmā. Bet ar laiku Jūs kļūsiet spēcīgāka.

79. Sākumā izvirziet sev vienkāršus mērķus, kurus ir viegli sasniegt, piemēram, notievēt par 1 kg nedēļas laikā. Ja Jums tas izdosies, tad Jūs pakāpeniski sasniegsiet labus rezultātus.

80. Apsieniet ap vidukli šņori no neilona vai cita nestaipīga materiāla. Tas nekavējoties signalizēs, ka Jūs apēdāt pārāk lielu porciju. Atcerieties, cik bieži svārki, blūze vai bikses pēc sātīgām vakariņām Jums šķita pārāk šauras.

81. Dodiet priekšroku aukstai pārtikai, nevis karstai. Auksta pārtika sasilst organismā, tam tiek tērētas kalorijas, turklāt aukstu pārtiku kuņģis ilgāk pārstrādā, tātad, izsalkuma sajūta neiestāsies tik ātri.

82. Dzērienus dzeriet aukstus. Organisms tērē 30 kalorijas uz 1 litru ūdens, lai sasildītu šo ūdeni par veseliem 27 grādiem.

83. Nopērkot sviestu, sadaliet to porcijās pa 10 gramiem, tas ļaus Jums ierobežot savu dienas limitu.

84. Sadaliet mazās porcijās arī augu eļļu, izlietojiet dienā tikai vienu porciju.

85. Ļoti iesakām iegādāties elektrisko grillu. Tik tiešām tas ir ļoti izdevīgs naudas ieguldīšanas veids. Gaļas cepšanas laikā Jūs neizlietosiet ne pilīti eļļas, bet gaļas tauki izkusīs uz grilla, bet tas nozīmē, Jums nenāks klāt lieki kilogrami.

86. Ēdiet rudzu maizi vai maizi, kas cepta no rupja maluma miltiem. Ja maize ir svaiga, tad labāk pakaltējiet to tosterī.

87. Ja Jums garšo eksotiskie ēdieni, tad pievērsieties ķīniešu virtuvei. Ielāgojiet, ka gudrie ķīnieši visbiežāk ēd rīsus, dārzeņus, jūras veltes, sēnes, putna gaļu, proti, liesus un mazkaloriju produktus.

88. Pie svētku galda piekopiet sekojošu taktiku: vispirms aukstās uzkodas, aukstie dzērieni, dārzeņi un augļi. Tad vēderā paliks pavisam maz vietas otrajam ēdienam, kurš parasti tiek gatavots no gaļas un ir ļoti trekns ēdiens.

89. Nelejiet ārā ūdeni, kurā tika vārīti dārzeņi, – tur var pagatavot lielisku zupu – garšīgu un ļoti veselīgu: šī novārījuma sastāvā ir daudz organismam vērtīgu vielu.

90. Vienu vai divas reizes nedēļā būtu labi sarīkot atslodzes dienu, proti, nelietot uzturā ogļhidrātus un taukus, vienvārdsakot, ēdiet tikai tos ēdienus, kuru sastāvā ir olbaltumvielas. Vienas šādas dienas laikā var notievēt par 0.5 kg.

91. Dārzeņu salāti un liesa gaļa (liellopu vai vistas gaļa) varētu būt iekļauta pat to dāmu diētā, kuras vēlas notievēt.

92. Ja Jūs sāksiet ēst pusdienas ar salātiem un dārzeņiem, kuru sastāvā būs ievērojams cukura daudzums (7-8 %), tad organismā sāks aktīvi izdalīties insulīns, kas paugstinās apetīti.

93. Centieties dzert pēc iespējas vairāk zāļu novārījumus un tējas, kas neizraisa aktīvu kuņģa sulas izdalīšanos, bet uzlabo gremošanas sistēmas darbu.

94. Vēl būtu labi uzturā lietot urīnu dzenošus zāļu novārījumus. No rīta un vakarā – 1 ēdamkarote šāda novārījuma var palīdzēt Jums samazināt svaru.

95. Vismaz vienu reizi nedēļā gaļas vietā ēdiet zivis.

96. Cepiet gaļu un dārzeņus alumīnija follijā – garšīgi un ne pilītes eļļas. Tāpēc follijai vienmēr Jūsu virtuvē.

97. Neaizmirstiet, ka rīve ir ļoti noderīga lieta. Apēsts ābols – tas ir tikai ābols, bet sarīvēts ābols, kuram pievienots rīvēts burkāns – tie jau ir veseli salāti! Kaut gan kalorijas un daudzums būs tāds pats, ja Jūs katru ēdīsiet atsevišķi.

98. Tām dāmām, kuras ievēro diētu, tāpēc viņas ļoti skrupulozi un pedantiski skaita kalorijas: cepta gaļu vai ceptus kartupeļus vispirms noslaukiet ar papīra salveti, lai uz ēdiena paliktu pēc iespējas mazāk tauku.

99. Neaizmirstiet, ka alkoholiskajos dzērienos ir ļoti daudz kaloriju!

100. Būtu labi, ja Jūsu garderobē būtu kaut kas ļoti piegulošs augumam, piemēram bikses, kuras bija cieši piegulošas augumam dienā, kad Jūs izlēmāt sākt ievērot diētu. Uzvelkot šīs bikses pēc neilga laika, Jūs gūsiet morālu gandarījumu, jo redzēsiet, ka neesat veltīgi pūlējusies, kā arī tas kalpos par lielisku stimulu turpmākajām darbībām.

Par autoru
StarStyle

Sieviešu apģērbu interneta veikals StarStyle piedāvā saviem klientiem īpaša dizaina apģērbu, kas izcels Jūsu personību uz apkārtējo fona. Jūs pamanīs! Jūs būsiet zvaigzne, kas mirdz visspožāk!